1. maja 2023 r. – widowisko rycerskie na Zamku Ogrodzieniec Odkryj piękno pokazów konnych Grupy “Sarmacja”

Must read

Zamek Ogrodzieniec, położony w malowniczym regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, otwiera swoje podwoje dla wyjątkowego wydarzenia. 1. maja 2023 roku, o godzinie 15:00, odbędzie się niezwykły pokaz konny zorganizowany przez Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej i Grupę Konną „Sarmacja”. Zapraszamy wszystkich miłośników historii, koni i przygód na niezapomniane widowisko w scenerii średniowiecznego zamku.

Widowisko pełne emocji i akrobacji

Grupa Konna „Sarmacja” to zespół utalentowanych jeźdźców, którzy z pasją odtwarzają sceny z życia średniowiecznych rycerzy. W pokazach uczestniczą konie w pełnym rynsztunku, a jeźdźcy prezentują swoje umiejętności w sztuce walki, strzelaniu z łuku czy kuszy oraz w akrobacjach na koniach.

Rozrywka dla całej rodziny

Widowisko na Zamku Ogrodzieniec to doskonały sposób na spędzenie dnia w gronie rodziny i przyjaciół. Poza pokazami konnymi, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: warsztaty rzemiosła, gry i zabawy dla dzieci oraz zwiedzanie zamku z przewodnikiem, który opowie o jego bogatej historii.

Klimatyczne tło Zamku Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec, jeden z najbardziej okazałych i doskonale zachowanych zamków w Polsce, stanowi idealne tło dla rycerskich pokazów konnych. Położony w sercu Jury, otoczony malowniczym krajobrazem zamek, dodaje wydarzeniu niezwykłego uroku i tworzy wyjątkową atmosferę.

Zapraszamy 1. maja 2023 roku na niepowtarzalne widowisko na Zamku Ogrodzieniec. O godzinie 15:00 rozpocznie się pokaz konny Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej oraz Grupy Konnej „Sarmacja”, który przeniesie widzów w świat pełen rycerskich przygód. To doskonała okazja, aby spędzić radosne chwile w gronie rodziny i przyjaciół, odkrywając jednocześnie historię i kulturę tego wyjątkowego regionu Polski.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły