IV ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”

Must read

Ruszył nabór zgłoszeń szkół podstawowych na IV ogólnopolski konkurs Do Hymnu, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury (NCK). Zgłoszenia można nadsyłać na adres NCK do 23 czerwca.

Jak wyjaśniono na stronie NCK, „Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły”.

„W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady” – czytamy w informacji o konkursie.

„Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu, wystarczy wypełnić poniższy formularz, który jest dostępny na stronie: https://www.webankieta.pl/ankieta/634606/do-hymnu-zgloszenie-do-iv-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-dla-szkol-podstawowych.html” – napisano.

Jak wyjaśniono, w konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich przyjęciu zdecyduje poprawne wypełnienie wniosku i kolejność zgłoszeń.

Wyniki naboru zgłoszeń podane zostaną 30 czerwca 2021 roku. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 27 września. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 30 listopada.

Więcej informacji i regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/do-pobrania.

„Do tej pory w trzech edycjach konkursu wzięło udział łącznie niemal 130 tys. uczniów z ok. 680 szkół (I edycja: ok. 64 tys. uczniów i blisko 300 szkół, II edycja – 46 tys. uczniów z 250 szkół, III edycja – 18 tysięcy uczniów ze 136 szkół)” – czytamy na stronie NCK.

Konkurs Do Hymnu sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-22.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły