Sukces uczennicy z Myszkowa

Must read

Wiktoria Pisarska, uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki oraz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii w roku szkolnym 2020/2021

Zostać laureatem tak prestiżowego konkursu jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się ogromnymi umiejętnościami matematycznymi, rozległą wiedzą, ale również nietypowym myśleniem, a w przygotowanie włożyć dużo pracy. Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł, należy najpierw przejść etap szkolny, aby następnie zmierzyć się z etapem rejonowym i ostatecznie awansować do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim konkurs się kończy – uczniowie uzyskujący co najmniej 90% punktów zdobywają tytuł Laureata, a uzyskujący powyżej 50% punków tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego. 

Wiktoria, jako laureatka konkursu organizowanego przez Kuratorium w Katowicach, była zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z matematyki, otrzymując tym samym maksymalną liczbę punktów. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela matematyki – pani Krystyny Gocyły. Wiktoria została również finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii – opiekun pani Anna Durka oraz laureatką Wojewódzkiego VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” – opiekun pani Renata Cholewka.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły