23 czerwca – Dzień Ojca

Must read

– Chcemy, żeby Polska była krajem szczęśliwych rodzin – mówiła minister Marlena Maląg, inaugurując grę miejską „Przygoda z Tatą”. Była ona elementem szerszej kampanii resortu rodziny, promującej zaangażowane ojcostwo.

Gra miejska Przygoda z Tatą

W niedzielę w Warszawie odbyła się  gra miejska „Przygoda z tatą”. Do zabawy w podróżników-odkrywców zaproszono ojców z dziećmi, a zadaniem zespołów było przeszukanie archipelagu skarbów i odnalezienie odpowiednich obiektów w centrum miasta.

– Cieszę się, że ta gra rozpoczyna się dziś w stolicy, ale liczę na to, że w kolejnych latach na stałe w niedzielę poprzedzającą Dzień Ojca będziemy się spotykali i wspólnie bawili: dzieci razem ze swoimi tatusiami – powiedziała minister Marlena Maląg.

Jak wyjaśniała minister Malag istotne są różnorakie poświęcone rodzinie programy finansowe, ale równie ważna jest współpraca z organizacjami pozarządowymi, aby rozmawiać i wspólnie w całej Polsce tworzyć dobre projekty dla konkretnych rodzin.

Dzień Ojca będziemy obchodzić 23 czerwca. Rozpoczynając grę miejską minister Maląg z tej okazji złożyła życzenia. – Życzę zdrowia i sił, aby wszyscy tatusiowie byli dobrym przykładem i mistrzami dla swoich dzieci. By pokazywali młodemu pokoleniu, jak można szczęśliwie przejść przez życie i budować szczęście rodzinne.

Zdjęcie: scott payne z Pixabay 

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły