Adam Niedzielski: Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek

Must read

Koniec maseczek i kwarantanny od 28 marca 2022 r. to ważne zmiany zapowiedziane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

Po pierwsze pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu. Natomiast tymi izolacjami nie będzie zarządzać już sanepid” – zapowiedział minister Niedzielski.

Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji. Jeśli jest więcej zakażeń, nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji. Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, ale podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń – komentuje MZ.

Resort Zdrowia

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły