Strona głównaKulturaKoziegłowyAkademia Kultury w Koziegłowach

Akademia Kultury w Koziegłowach

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach rozpoczął realizację projektu ,,Akademia kultury”

Projekt powyższy składa się z czterech paneli tematycznych: Antropologia dźwięku, Z kulturą w tle, Alchemia słowa i Mural, które są realizowane od czerwca do października 2021 roku .

Pierwsze spotkania tematyczne odbyły się już w ramach zajęć plastycznych Mural. Uczestnicy brali udział w spotkaniu online, prowadzonym przez Anitę Grobelak a następnie wyjeździe edukacyjnym do Częstochowy, gdzie mieli okazję zapoznać się z twórczością znakomitego malarza, plastyka , surrealisty, Tomasza Sętowskiego, twórcy murali na reprezentacyjnych budowlach miasta oraz zwiedzić wystawę jubileuszową artysty zorganizowaną w Muzeum Częstochowskim. Zwieńczeniem spotkań będzie wspólne malowanie muralu na jednej ze ścian naszej Instytucji.

Z kulturą w tle, przyciągnęło miłośników filmu i reżyserii. Spotkanie online prowadzone przez Wojciecha Laube wprowadziło w tajniki reżyserii, scenariusza, zapisu i przygotowania do stworzenia krótkometrażowego filmu o tematyce wybranej przez zainteresowanych.

Alchemia słowa skupiła pasjonatów czytelnictwa, miłośników książki. To tutaj pod okiem aktorki Iwony Chołuj uczestnicy dotknęli szeroko pojętej kultury słowa, jego siły, ekspresji, zasięgu. Efektem spotkań będzie pokaz czytania performatywnego przygotowanego na wybranych fragmentach prozy Stanisława Lema. Jest to ukłon w kierunku twórcy science fiction, docenianego na całym świecie. Rok 2021 jest ogłoszony rokiem Stanisława Lema i wiąże się z jego setną rocznicą urodzin.

Od sierpnia miłośnicy muzyki spotkają się w Antropologii dźwięków gdzie zgłębią tajniki hip- hopu, pod okiem Wojciecha Alszer, bluesa Tomasza Muchy i rocka Bartłomieja Chyli.

Wszystkich zainteresowanych koziegłowski MGOPK zaprasza na swoją stronę internetową , gdzie w zakładce Akademia Kultury na bieżąco umieszczane są materiały z przebiegu zajęć.

Źródło i tekst : kozieglowy.pl

Zdjęcie autorstwa W W z Pexels

Popularne