Aktualności z powiatu myszkowskiego

Must read

Aktualne wydarzenia lokalne – powiat myszkowski .Myszków, Niegowa, Żarki , Koziegłowy, Poraj

Niegowa – szczepienia na Covid19

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niegowie zawiadamia, że w związku z zakwalifikowaniem do szczepień przeciwko COVID-19 Punktu Zabiegowego w Przychodni w Sokolnikach, prosimy o zgłaszanie się telefonicznie lub osobiście chętnych do zaszczepienia.

W chwili otrzymania szczepionek będziemy osobiście zawiadamiać każdego zgłoszonego.

Zgłoszeń można dokonywać od dnia 08 stycznia 2021 roku. Numery telefonów do zgłoszeń: Przychodnia Sokolniki: 34 315 48 28 (wtorek, czwartek, piątek w godz. od 8.00 do 15.00) Przychodnia Niegowa: 34 315 10 14 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00).

Źródło : Gmina Niegowa


Myszków – nowy prezes MTBS

Od 1 stycznia br. Jacek Kowalczyk zastąpił na stanowisku prezesa MTBS Celinę Wierzchowską, która zrezygnowała z funkcji z przyczyn zdrowotnych.

Źródło : miastomyszkow.pl


Niegowa – harmonogram odbioru odpadów i aplikacja na smartfona

Gmina Niegowa zachęca do pobrania aplikacji związanej z odbiorem odpadów z terenu Gminy Niegowa, przygotowanej specjalnie dla naszych Mieszkańców. Znajdą tam Państwo aktualny harmonogram oraz wszelkie informacje dotyczące odbioru odpadów, w tym ewentualne problemy np. związane z awarią samochodu odbierającego.
Linki do pobrania aplikacji: – Google Play (Android),  –  Apple Store (IOS)

Jest też nowy harmonogram odbioru odpadów w roku 2021, link tutaj

Źródło : Gmina Niegowa


Koziegłowy – szczepienia na Covid 19

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień na covid-19. Na liście znalazły się dwa punkty w Gminie Koziegłowy. To Poradnia Ogólna SP ZOZ w Myszkowie z lokalizacją w Koziegłowach, ul. 3 Maja 25 oraz Przychodnia Lekarska Andre-Med w Koziegłowach, ul. Częstochowska 31.

Koziegłowy – zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2021 r.

W dniu 10 grudnia 2020 r. Rada Gminy i Miasta Koziegłowy podjęła uchwałę Nr 194/XXI/2020 w sprawie zmiany Uchwały Nr 41/VI/2015 Rady Gminy i Miasta Koziegłowy z dnia 26 marca 2015r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.

Zgodnie z wyżej przywołaną uchwałą od 1 stycznia 2021 r. miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniosą:

dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:


23,00 zł od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość
46,00 zł od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – opłata podwyższona w przypadku nie wypełniania obowiązku selektywnego zbierania odpadów;


Zwalnia się z części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 1,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość;

W przypadku skorzystania z ulgi związanej z kompostowaniem bioodpadów (tj. odpadów kuchennych i ogrodowych) właściciel nieruchomości nie otrzyma worków na bioodpady i nie będzie mógł ich wywozić do PSZOK.

Źródło : Gmina i Miasto Koziegłowy


Poraj – nowy harmonogram odbioru odpadów i ulga związana z kompostowaniem

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla okresu styczeń – czerwiec 2021r. z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości letniskowych dostępny pod tym linkiem

Dla właścicieli nieruchomości którzy będą kompostowali odpady, przewidziano ulgę w opłacie w wysokości 7 PLN miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość

Źródło : Gmina Poraj

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły