Będzie 105 nowych domów i klubów w ramach programu Senior Plus

Must read

Dzięki tegorocznej edycji programu Senior Plus powstanie 105 nowych domów i klubów senior plus w całej Polsce, a 598 placówek już istniejących otrzyma dofinansowanie do działania – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

„Cieszę się, że dzięki programowi Senior Plus możemy wspólnie z samorządami aktywizować osoby starsze, tworzyć dla nich przestrzeń do samorealizacji, spotkań z innymi” – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana w komunikacie na stronie MRiPS.

W ramach tegorocznej edycji konkursu Senior Plus do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wpłynęło w sumie 811 ofert.

Resort informuje, że dzięki dofinansowaniu z programu z edycji 2022 powstanie 105 nowych domów i klubów, a 598 otrzyma dofinansowanie do dalszej działalności.

Łącznie na realizację zadania przeznaczono 60 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. utworzenie dziennych domów senior plus i klubów senior plus (20 mln zł), na zapewnienie funkcjonowania już istniejących ośrodków (37 mln zł) i na obsługę techniczną programu (3 mln zł).

PAP

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły