Strona głównaBezpieczeństwoBMW na szkolnym płocie i przejęte narkotyki

BMW na szkolnym płocie i przejęte narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 7 sierpnia br. w Wolbromiu na ulicy Skalskiej

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 35-letni kierowca bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w barierki ochronne, a następnie w ogrodzenie znajdujące się przy szkole. Mężczyzna był trzeźwy. Kierowca bmw  nie potrafił wytłumaczyć co było powodem takiego zachowania na drodze. Na miejsce wezwano pogotowie, które udzielało pomocy rannemu kierowcy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew na zawartość  narkotyków.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Jeden z nich, mieszkaniec powiatu będzińskiego, odpowiedział również za nielegalną uprawę konopi oraz odpłatne udzielanie narkotyków. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Funkcjonariusze ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego w swoim miejscu zamieszkania może posiadać znaczne ilości narkotyków. 4 sierpnia br. policjanci weszli do mieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, jak również innych miejsc, które użytkował 35-latek, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. 5 sierpnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności i 6 sierpnia został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W tej sprawie zatrzymano również drugą osobę, która także posiadała narkotyki, działając wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był nim 29-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego. W czwartek (05.08.br.) olkuscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach weszli do mieszkania 29-latka, gdzie dokonali przeszukania. W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości suszu marihuany oraz 13 krzaków konopi indyjskich. Jak ustalili, mężczyzna sprzedawał narkotyki 35-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Olkuszu. W piątek prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także uprawy konopi innych niż włókniste. Tego samego dnia decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie grozi do 10 lat więzienia

Źródło i zdjęcia : KPP Olkusz

Popularne