Strona głównaAktualnościMyszkówChciała przekupić policjantów

Chciała przekupić policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali kierującą peugeotem. Jak się okazało, kobieta miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymana usiłowała wręczyć myszkowskim policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w środę około 22.20 w Koziegłowach. Policjanci z myszkowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która najprawdopodobniej pijana, odjechała peugeotem w kierunku drogi krajowej numer 91, a następnie skręciła w stronę Wojsławic. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania pojazdu i jego kierującej. Tropy zaprowadziły ich do mieszkania 49-latki. Kobieta była kompletnie pijana. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. W pewnym momencie, podczas rozmowy z mundurowymi, wyjęła ona banknot 100-złotowy i rzuciła go na siedzenie radiowozu, po czym powiedziała: „macie tutaj i się rozchodzimy…”. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiała. Dzisiaj została przesłuchana. Przyznała się do zarzucanych jej czynów. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Policja bardzo dziękuje osobie, która powiadomiła policjantów o pijanej kobiecie prowadzącej samochód, co pozwoliło wyeliminować niebezpieczeństwo na drodze spowodowane przez kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie

Źródło i fotografia : KPP Myszków

Popularne