Strona głównaKulturaMyszkówChodnik przy ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie - część druga

Chodnik przy ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie – część druga

28 lipca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie dotyczące ulicy Koziegłowskiej i związanych z nią problemów

Ulica Koziegłowska w Myszkowie – o jej problemach pisaliśmy już wczoraj w poniższym artykule

Kwestia modernizacji tej ulicy, budowy przy niej chodnika, naprawy oświetlenia – nabrała ostatnio jakby większego znaczenia i przyspieszenia. W czwartek – 28 lipca odbyło się w starostwie powiatowym spotkanie Radnych Rady Miasta w Myszkowie i Rady Powiatu poświęconą akurat temu właśnie palącemu problemowi.

Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka w spotkaniu wzięli udział Radni Rady Miasta Myszkowa i Radni Rady Powiatu: Magdalena Balwierz, Eugeniusz Bugaj, Sławomir Jałowiec, Zofia Jastrzębska, Andrzej Jastrzębski, Norbert Jęczalik, Rafał Kępski, Dominik Lech, Zdzisława Polak, Halina Skorek-Kawka, Jacek Trynda, Adam Zaczkowski, Tomasz Załęcki. W spotkaniu uczestniczyła także Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, która jako była radna Sejmiku Śląskiego była zaangażowana działania dot. ulicy Koziegłowskiej.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej polegająca na wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego byłaby możliwa w montażu finansowym, w którym połowę środków przeznacza Województwo Śląskie, a drugą połowę wspólnie – Powiat Myszkowski i Miasto Myszków.
Trzeba tu wskazać, że mowa o drodze bardzo często uczęszczanej, na której ruch kołowy jest stwarza zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.


Starosta Piotr Kołodziejczyk poinformował Radnych Miasta Myszkowa o potrzebie wspólnego podjęcia działań. Aby to mogło nastąpić, konieczne będzie sporządzenie porozumienia na linii Powiat-Miasto Myszków, które byłoby obustronną deklaracją woli. Obie rady muszą podjąć stosowne uchwały w tej sprawie.

Realizacja inwestycji miałaby nastąpić w 2024 roku, przy czym Starosta zaznaczył, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestycja mogła być przeprowadzona rok wcześniej. Starosta zamierza podnieść tę kwestię w Urzędzie Marszałkowskim, jak również kwestię kosztorysu, który w opinii zebranych jest zbyt wysoki.


Jeśli dojdzie do porozumienia samorządowców – to jest szansa na to, że wieloletnia historia walki o bezpieczeństwo pieszych i pozostałych użytkowników drogi – ulicy Koziegłowskiej – znajdzie wreszcie swoje szczęśliwe zakończenie. Trochę tylko szkoda

Sprawę będziemy monitorować – ciąg dalszy nastąpi

Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania

Żródło : Powiat Myszkowski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Popularne