Strona głównaAktualnościMyszkówChodnik przy ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie - część I

Chodnik przy ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie – część I

Jutro – 28 lipca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbędzie się spotkanie dotyczące ulicy Koziegłowskiej

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, zaprosił Radnych Rady Miasta Myszkowa na spotkanie dotyczące wojewódzkich inwestycji drogowych dotyczących ulicy Koziegłowskiej. Spotkanie odbędzie się w starostwie powiatowym o godz. 9.00 w sali sesyjnej.

Ulica Koziegłowska, jej modernizacja, a szczególnie budowa chodnika i infrastruktury oświetleniowej w części biegu tejże ulicy, jest jednym z tych problemów naszej lokalnej społeczności, który od lat spędza sen z powiek nie tylko mieszkańcom tej części miasta, ale i lokalny politykom.

Od lat walczą o budowę pobocza, chodnika oraz oświetlenia na tej drodze : pani Krystyna Jasińska ( działania w tej sprawie zaczęła będąc jeszcze radną wojewódzką) oraz pan Sławomir Jałowiec – radny Gminy i Miasta Myszkowa. Petycje składali również mieszkańcy ulicy Koziegłowskiej – oni to są najbardziej wszak narażeni na niebezpieczeństwa, płynące z użytkowania tej jakże ruchliwej a niezbyt ( tak to delikatnie ujmijmy ) przyjaznej pieszym arterii.

W kolejnych odcinkach naszego artykułu przedstawimy historię starań o modernizację ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie, sprawdzimy także jak aktualnie przedstawia się sprawa rozwiązania tego, jakże ważnego dla lokalnej społeczności problemu.

Ciąg dalszy nastąpi – miejmy nadzieję, że nie tylko w warstwie artykułów ale i realnych prac drogowych w tym rejonie.

Zdjęcie autorstwa ksh2000 z Pexels

Popularne