Choroń: koncert „Dla Matki Pieśń”

Must read

W dniu 24 czerwca 2021 r. o godz.16.30 w Kościele św. Jana Chrzciciela w Choroniu, odbędzie się koncert „Dla Matki Pieśń” w wykonaniu Rzemieślniczego Chóru Męskiego” Pochodnia” z Częstochowy.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater z Częstochowy wraz z partnerami – Urzędem Gminy Poraj oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Koncert dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Pochodnia” to jeden z najstarszych chórów męskich w Polsce. Powstał w listopadzie 1930 roku w Częstochowie i działa do dziś. Nie zawiesił swojej działalności nawet w okresie II wojny światowej, kiedy to działał jako chór partyzancki. W roku 1953 związał się z rzemiosłem częstochowskim i od tej chwili działa pod nazwą Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia”. Siedzibą chóru jest Dom Rzemiosła w Częstochowie.

Więcej informacji na temat częstochowskiej „Pochodni” uzyskacie Państwo pod linkiem: www.pochodnia.com.pl

Informacja: GOK Poraj
- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły