Częstochowa – jazdy testowe na wyremontowanym torowisku tramwajowym

Must read

Prace przy przebudowie częstochowskiej linii tramwajowej wkrótce dobiegną końca. Niebawem – na razie bez pasażerów – na jazdy testowe wyjadą pierwsze tramwaje.

Start przejazdów testowych zaplanowano na środę 25 sierpnia. Próby mają potrwać do końca miesiąca. W tym czasie wszyscy pasażerowie proszeni są o niewsiadanie do tramwajów zatrzymujących się w okolicy przystanków. Obsługa komunikacyjna (do odwołania) odbywać się będzie autobusami zastępczymi.

Miejski Zarząd Dróg informuje również, że od poniedziałku 23 sierpnia wszyscy pasażerowie mogą korzystać z nowego punktu obsługi pasażera powstałego na terenie pętli tramwajowej przy ul. Fieldrofa – Nila w dzielnicy Północ. W budynku znajdują się dwa okienka kasowe umożliwiające transakcje bezgotówkowe (są też sanitariaty dostępne dla pasażerów). Całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Punkt będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 6-19:30, a w soboty w godzinach 8-16.

– Cieszę się, że w ramach przebudowy starej linii tramwajowej zostały wykonane nie tylko prace torowe i trakcyjne, ale  także te związane z zapleczem dedykowanym m.in. obsłudze pasażerów. To bardzo istotne, by punkty obsługi klienta MPK, tak jak ten nowy na Północy, były komfortowe, funkcjonalne i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dostępność do takich miejsc i możliwości zakupu biletów MPK jest kluczowa po pandemicznych ograniczeniach, kiedy na nowo chcemy zachęcić mieszkanki i mieszkańców do korzystania z publicznego transportu zbiorowego – powiedział prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

Ponadto, zarówno przy budynkach zaplecza, jak i przy linii tramwajowej, do końca września potrwają prace wykończeniowe, a także roboty związane z instalacją zieleni, budową małej architektury, niezbędnymi odtworzeniami i sprzątaniem w obrębie placów budowy. Zakończyło się za to układanie zielonego torowiska na odcinku śródmiejskim w ciągu al. Kościuszki pomiędzy ulicą Jasnogórską a Aleją Najświętszej Maryi Panny. Termin ponownego uruchomienia stałej komunikacji tramwajowej w całym mieście uzależniony jest od wyników testów obciążeniowych.

Źródło informacji MZD

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły