Częstochowa: przebudowa torowiska powoduje utrudnienia w ruchu w Alei Jana Pawła II

Must read

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy linii tramwajowej. Od środy 9 czerwca przejazd przez torowisko w ciągu alei Jana Pawła II będzie częściowo zamknięty.

Na czas remontu zamknięta zostanie najpierw jezdnia północna od strony Tysiąclecia (z czterema pasami ruchu przy skrzyżowaniu). Ruch na wprost w aleję Jana Pawła II (kierunek Wieluń) oraz w lewo i prawo w aleję Armii Krajowej (w kierunku centrum oraz w kierunku Tysiąclecia) odbywać się będzie po dotychczasowych lewoskrętach z alei Jana Pawła II (co znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie). Ruch przez skrzyżowanie w przeciwną stronę (kierunek DK-1) będzie odbywał się na razie bez zmian, zachowane zostaną także pozostałe relacje przejazdu przez skrzyżowanie.

PRZYNAJMNIEJ DO LIPCA

Utrudnienia w takiej formie potrwają około miesiąca. Termin ten może wydłużyć się – nawet o kolejny miesiąc – w przypadku konieczności przebudowy sieci wodociągowej (co wyjaśni się po odsłonięciu elementów infrastruktury wodociągowej znajdującej się pod skrzyżowaniem).

Po zakończeniu prac na północnej stronie skrzyżowania, roboty (a wraz z nimi ograniczenia dla ruchu) przeniosą się na drugą stronę przejazdu i skrzyżowania. O postępach i kolejnych zmianach organizacji ruchu prac Miejski Zarząd Dróg będzie informował na bieżąco.

UWAGA KIEROWCY

W związku z remontem (i wynikającymi z niego utrudnieniami) kierowcy tranzytowi proszeni są o omijanie skrzyżowania i wcześniejszy wybór np. autostradowej obwodnicy Częstochowy A1 (wjazdy i wyjazdy na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra, Częstochowa Blachownia). Pozwoli to zaoszczędzić czas przejazdu przez miasto i umożliwi zminimalizowanie utrudnień dla ruchu lokalnego.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły