Częstochowa – XI Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie z udziałem ministra Przemysława Czarnka

Must read

W poniedziałek, 19 kwietnia br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie, który odbył się w Częstochowie. Głównym tematem konferencji była rola nauczyciela-konsultanta w promowaniu wartości rodzinnych.

Biała ścianka z logotypem WOM Częstochowa. Na środku zdjęcia minister Przemysław Czarnek stoi przy mikrofonie. Minister ubrany w garnitur ma maseczkę na twarzy. Po lewej stronie ministra Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer. Jest ubrana na ciemno, na twarzy ma okulary i maseczkę. Po prawej stronie kobieta w biało-czarnej sukience. Na twarzy ma okulary i maseczkę.

Wychowanie do życia w rodzinie w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022

– Dziękuję za wysiłek, zaangażowanie i wspieranie młodych ludzi. To od państwa pracy zależy przyszłość naszego społeczeństwa i wzmacnianie wartości, jaką jest rodzina. To niezwykle ważne zadanie – podkreślił minister Przemysław Czarnek, zwracając się do nauczycieli uczestniczących w konferencji. 

Szef MEiN poinformował, że wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Wspomniał także o wprowadzanych zmianach w rozporządzeniu dotyczącym kształcenia nauczycieli. Dzięki nim powstanie 10 ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli się kształcić i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie.

XI Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie odbył się 18-19 kwietnia br. w Częstochowie. Minister Edukacji i Nauki objął przedsięwzięcie honorowym patronatem. Współorganizatorem wydarzenia był Ośrodek Rozwoju Edukacji.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły