Dyktando na wagę… zdrowia

0
181

Portal Dyktanda.pl potwierdził, że w tym roku ponownie zorganizuje specjalne dyktando z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie o charakterze charytatywno-społecznym.

W Dyktandzie na Święto Niepodległości może uczestniczyć każdy. Jest to o tyle proste, że dyktando rozgrywane jest w całości online. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych. Przygotowano kilka grup wiekowych, tak aby poziom trudności dyktanda był odpowiednio dostosowany do wieku każdego uczestnika.

Wzięcie udziału w Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a organizator za każdego uczestnika, który rozwiąże dyktando, przeznaczy 1 zł na cele charytatywne. W zeszłym roku udało się zgromadzić w ten sposób 7 tys. złotych na finansowanie leczenia chłopczyka walczącego z SMA. W tegorocznej edycji kwota wsparcia może być znacząco wyższa – wszystko w rękach uczestników dyktanda.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl oraz kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

O tym, do kogo trafią zebrane w ramach akcji środki w tym roku, zadecydują uczestnicy dyktanda poprzez głosowanie. Każda osoba, która 11.11.2021 r. rozwiąże w serwisie www.dyktanda.pl specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando, będzie mogła oddać głos.

Niebawem zostanie uruchomiona możliwość zgłaszania celów charytatywnych do tegorocznego Dyktanda na Święto Niepodległości.

Zdjęcie: Tima Miroshnichenko z Pexels