Po zakończeniu rundy zasadniczej przyszedł czas na play-off. Siatkarze Exact Systems Norwida w czwartek podejmują w pierwszym spotkaniu Gwardię Wrocław. Drużyny grają do dwóch zwycięstw.

Siatkarze Exact Systems Norwida rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze zakończyli na 4. miejscu. Dzięki temu do play-off przystąpią z uprzywilejowanej pozycji. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zmierzą się z 5. Gwardią Wrocław. Pierwszy i ewentualnie trzeci mecz odbędzie się w Częstochowie. Drużyny grają do dwóch zwycięstw.

Kto ma więcej szans na awans do półfinału play-off i czołowej czwórki 1 ligi? Przy tak wyrównanych zespołach o zwycięstwie może zadecydować własna hala lub dyspozycja dnia. Dzięki temu, że częstochowianie zajęli wyższe miejsce po rundzie zasadniczej to pierwszy mecz rozegrają u siebie już w czwartek o godz. 18. Rewanż odbędzie się we Wrocławiu. Jeśli będzie remis 1:1 to trzeci mecz ponownie odbędzie się w Częstochowie.

Kibice Exact Systems Norwid trzymają kciuki za swoich siatkarzy i liczą, że ci pokonają Gwardię i będą awansują do półfinału play-off.

Czwartkowy mecz (godz. 18) odbędzie się bez udziału publiczności. Rewanż w niedzielę, 11 kwietnia we Wrocławiu. Jeśli będzie potrzebny trzeci mecz to zaplanowany jest na 15 kwietnia w Częstochowie.

Foto: M. Osuchowski

Źródło : Exact Systems Norwid