Festyn w Bydlinie

0
405

W sobotę, 10 lipca policjanci z Olkusza wzięli udział w festynie zorganizowanym przez stowarzyszenie „Otwarci” w Bydlinie

10 lipca br. organizatorzy imprezy przygotowali dla dzieci wiele  atrakcji i  zabaw. Na pikniku nie zabrakło strażaków, służby zdrowia i policjantów. Podczas pikniku rodzinnego każdy zainteresowany mógł z bliska przyjrzeć się umundurowaniu, radiowozom oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie.

Jak zwykle największą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się policyjne radiowozy i motocykl, a każdy maluch mógł zasiąść za kierownicą, któregoś z nich. Ponieważ już rozpoczęły się upragnione wakacje, dlatego tematem przewodnim poruszanym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić, gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Mundurowi ostrzegali przed zabieraniem ze sobą i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz  telefonów.  Nie zabrakło też informacji i rozmów na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się.

Źródło i zdjęcia : KPP Olkusz