INDUSTRIADA 2021 – Święto Szlaku Zabytków Techniki w Żarkach

Must read

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza na Industriade 2021 – Święto Szlaku Zabytków w dniu 11 września 2021 roku. Motywem tegorocznej XII edycji jest hasło: Technika. To was zaskoczy! 38 lokalizacji w 25 miejscowościach województwa śląskiego przygotowało szereg atrakcji, w tym miasto Żarki.

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach zaprasza wszystkich miłośników dziedzictwa industrialnego i nie tylko na bezpłatne zwiedzanie.  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęca się do rezerwacji tel. 690 070 772.

W programie:

11.00-17.00 – Nowinki techniczne dawnych lat. Fabularyzowane zwiedzanie,

W programie przewidziano specjalnie przygotowany scenariusz zwiedzania związany z motywem przewodnim wydarzenia. Uwaga zostanie poświęcona sprawom technicznym związanym z funkcjonowaniem obiektu przemysłowego. Przewodnicy przekażą treści o odkryciach techniki, które zmieniły młynarstwo. Miejsce szczególnie zajmie kwestia wprowadzenia prądu, wykorzystanie maszyn. Maszyn. Zwiedzanie będzie miało charakter fabularyzowany. W dwóch miejscach pojawią się aktorzy, którzy z wykorzystaniem zabawnych dialogów i scenek rodzajowych wprowadzą gości w nastrój dawnych wieków, kiedy to nowiki techniczne zaskakiwały naszych przodków tak, że wręcz technika budziła przerażenie.

11.00-17.00 – Industrialny plac zabaw – zabawa dla małych i większych  pasjonatów techniki,

Industrialny Plac Zabaw zawiera zestaw 9 stanowisk zbudowanych z zaskakujących industrialnych materiałów, które w formie zabawy ćwiczą koordynację, rozwijają integrację sensoryczną, uczą cierpliwości, współpracy i w prosty sposób pokazują zasady rządzące przyrodą. Wszystko w industrialnym pomarańczowym kolorze.

12.00-17.00 – Techniczne tajniki dawnej broni. Opowieść rusznikarza,

Wątki techniczne pojawią się w opowieści o historii szycia. W ramach prezentacji będzie mowa o kościanych igłach, ale i opowieść o współczesnych maszynach do szycia.

12.00-17.00 – Barwna i techniczna historia szycia. Interaktywnie,

Ze względu na fakt, iż Stary Młyn, to muzeum dawnych rzemiosł, to w interaktywny sposób zostanie przybliżony świat wynalazków z przeszłości. W historycznym namiocie spotkanie z rusznikarzem, który w stroju historycznym w sposób barwny przeniesie do dawnych wieków i zdradzi tajniki dawnej broni.

Szczegóły programu w innych miastach: https://industriada.pl/program/

Film promocyjny z zeszłej edycji 2020r.

Źródło:https://industriada.pl/

Foto:https://www.zabytkitechniki.pl

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły