Jurajscy Rycerze w toku przygotowawczym do nowego sezonu PlusLigi

Must read

Siatkarze Aluronu Warty CMC Zawiercie intensywnie przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi 2021/2022, który zainaugurują 2 października meczem przeciwko MKS Ślepsk Malow Suwałki. Poprzedni sezon 2020/2021 w fazie zasadniczej zakończyli na 7. lokacie, natomiast w play-offach na 8.

W sztabie szkoleniowym doszło do kluczowych zmian: Dominika Kwapisiewicza, dotychczasowego trenera asystenta zastąpi Czarnogórzec – Srdjan Popović – który m.in. przez ostanie 5 lat pełnił funkcje trenera asystenta Reprezentacji Czarnogóry. Prywatnie jest przyjacielem trenera głównego Jurajskich Rycerzy – Igora Kolakovića – z którym w przeszłości miał dużo styczności.

Z Igorem znamy się od wielu lat. Najpierw był moim trenerem, gdy jeszcze występowałem jako zawodnik, a później zostałem jego asystentem. Pracowaliśmy razem w sumie przez 6 lat, 4 w Budućnosti, a później dwa w AS Cannes. Możliwość ponownej współpracy znaczy dla mnie bardzo wiele. Uważam, że jest jednym z najlepszych szkoleniowców w Europie, a ja będę mógł przy nim rozwijać swoje trenerskie umiejętności – zaznacza Popović.

Z drużyny odeszli: Grzegorz Bociek, Krzysztof Andrzejewski, Patryk Czarnowski, Gjorgji Gjorgjiew, Garrett Muagututia, Marcin Kania i Flavio Gualberto, a Pawła Halabe wypożyczono do Suwałk.

Kontrakt sportowy z drużyną podpisali: Facundo Conte – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Reprezentacją Argentyny, Serb Uros Kovacević – MVP Mistrzostw Europy w 2019 roku, Miguel Tavares – reprezentant Portugalii, Dawid Konarski – mistrz świata z 2014 i 2018 roku, Michał Szalacha, Bartosz Makoś, Wiktor Rajsner i Miłosz Zniszczoł. Z wypożyczenia do Kędzierzyna-Koźle wrócił Dominik Depowski.

Drużyna odbędzie obóz przygotowawczy w Czarnogórze w dniach 21-28 sierpnia, gdzie w Podgoricy rozegra mecz sparingowy z Reprezentacją tego kraju w dniu 27 sierpnia.

Myślę, że wyjazd na zgrupowanie do Czarnogóry jest dobrym pomysłem. Rozmawiałem już o tym z prezesem Kryspinem Baranem w ubiegłym sezonie. Teraz reprezentacja Czarnogóry zakwalifikowała się do mistrzostw Europy i potrzebują dobrego sparingpartnera. My także potrzebujemy tego w tym okresie i będą dla nas bardzo dobrym przeciwnikiem – podkreśla trener Igor Kolaković. – Chcę także pokazać mój kraj zawodnikom, bo uważam, że to naprawdę przyjemne miejsce, aby kiedyś wrócili tam na wakacje. Czarnogórska federacja zapewni nam najlepsze warunki zarówno do treningów, jak i pod względem zakwaterowania – podsumowuje szkoleniowiec.

Po powrocie drużyna rozegra jeszcze kilka sparingów oraz weźmie udział w turnieju Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Szczegółowy terminarz: https://aluroncmc.pl/terminarz-2021-2022/.

red. Bartosz Żołnierczyk

Źródło: zawiercie.eu, aluroncmc.pl/

Foto: https://aluroncmc.pl/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły