Już ponad 20 tys. zgłoszeń do programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”!

Must read

Już ponad 20 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Celem projektu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju, będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe. Rekrutacja nadal trwa. Zachęcamy do udziału!

Grafika ze zdjęciem piłki do kosza na obręczy, oraz tekstem: "Mamy już ponad 20 tys. zgłoszeń od nauczycieli na szkolenia w ramach programu "Aktywny powrót do szkoły po pandemii""

Zapisy do programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”

Rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego. Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Program „Aktywny Powrót do szkoły po pandemii” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 20 tys. nauczycieli z całej Polski.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w programie, nauczyciel wypełnia formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wfzawf.pl i podaje kod przekazany przez dyrektora szkoły. Po rejestracji zgłoszenie zostanie przesłane do konkretnego ośrodka szkoleniowego (właściwej AWF).

Każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie:

  • AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie;
  • filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie;
  • AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie;
  • AWF Katowice – śląskie i łódzkie;
  • AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie;
  • AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie;
  • AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.

Realizacja szkoleń

Termin rozpoczęcia zajęć dla nauczycieli jest uzależniony od sytuacji epidemiologicznej. Informację o terminach i formach szkolenia przekażą zarejestrowanym osobom konkretne uczelnie.

„Aktywny powrót do szkoły po pandemii”

„Aktywny powrót do szkoły po pandemii” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki przygotowany we współpracy z akademiami wychowania fizycznego z całej Polski. Do projektu zostali zaangażowani najlepsi akademicy, którzy będą dzielić się wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi.

Podczas szkoleń nauczyciele dowiedzą się m.in. jak przeciwdziałać skutkom bezczynności ruchowej (hipokinezji), izolacji społecznej czy innym skutkom zdrowotnym, które pojawiły się w związku z pandemią. Szkolenia będą miały charakter kompleksowy i obejmą również zagadnienia psychologiczne.

Dodatkowe pytania

W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu z poszczególnymi ośrodkami szkoleniowymi wskazanymi na stronie www.wfzawf.pl.

Więcej informacji można znaleźć także na stronie MEiN

Źródło: Ministerstwa Edukacji i Nauki

Zdjęcie: bottomlayercz0 z Pixabay 

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły