Kraków w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast świata

Must read

Pomimo największej wymiany ilości przestarzałych kotłów w Krakowie w porównaniu z innymi miejscowościami w województwie Małopolskim, nad stolicą zalega wciąż smog. Przyczyną jest właśnie napływanie zanieczyszczeń wytwarzanych przez nieekologicznie kopciuchy sąsiadów oraz położenie miasta w niecce.

Smog, który niekorzystnie wpływa na pracę serca i płuc mieszkańcy Krakowa wdychają niestety regularnie od dłuższego czasu.
14 grudnia miasto było liderem światowym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast. Magistrat miasta w takich sytuacjach wprowadza darmową komunikację miejską na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego.

Bezpłatna komunikacja miejska jest wprowadzana na jedną dobę, w godzinach 00.00–24.00. Zasady jej wprowadzenia opierają się na codziennej prognozie jakości powietrza, dotyczącej kolejnej doby. Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wysyłana do Urzędu Miasta Krakowa, jest podzielona na trzy ośmiogodzinne przedziały (0.00–8.00, 8.00–16.00, 16.00–24.00).

Z darmowych usług mogą skorzystać przybywający na terenie Gminy Kraków oraz 15 gmin sąsiadujących. Bezpłatnie można skorzystać także z usług transportu kolejowego na obszarze Aglomeracji Krakowskiej organizowanego przez Województwa Małopolskie

Szczegółowe warunki obowiązywania oferty:

Koleje Małopolskie: TUTAJ.

POLREGIO: TUTAJ.

red. Bartosz Żołnierczyk

Foto: Marta Frej

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły