Kronika kryminalna – olkuskie

238

Wydarzenia mniej lub bardziej kryminalne z Olkusza i powiatu olkuskiego

Kradzieże

Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży rowerów. Do zdarzenia doszło 13 grudnia br. na jednym z olkuskich osiedli. Złodziej ukradł dwa rowery marki Arkus oraz Giant, które pozostawione były na klatce schodowej. Rowery były spięte ze sobą ale najwyraźniej takie zabezpieczenie nie stanowiło żadnej przeszkody dla złodzieja.

Jeszcze tego samego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do samochodu, który zaparkowany był na ulicy Krasińskiego w Olkuszu. Złodziej dostał się do Citroena, wyłamując zamek w drzwiach i ukradł kamerę samochodową wraz z kartą pamięci oraz pieniądze.

Pomoc dla potrzebujących – akcja w Komisariacie Policji w Wolbromiu

W Komisariacie Policji w Wolbromiu zebrano produkty żywnościowe, z których przygotowano paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gmin Wolbrom i Trzyciąż. Dary przekazano do osób starszych oraz matek, które samotnie wychowują dzieci.

Inicjatywa niesienia pomocy potrzebującym zrodziła się dzięki dzielnicowemu, który postanowił zorganizować małą akcję w Komisariacie Policji w Wolbromiu.

Policjanci zebrali produkty żywnościowe, z których skompletowano 16 paczek. Paczki, trafiły do gminy Wolbrom i Trzyciąż, do seniorów oraz do kilku matek samotnie wychowujących dzieci. Lista osób najbardziej potrzebujących pomocy została stworzona wspólnie z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Dzielnicowi ustalili również, którym rodzinom potrzebna jest taka pomoc.

Akcja odbiła się pozytywnym echem a słowa uznania i podziękowania, które usłyszeli policjanci, są najlepszą nagrodą i motywacją do dalszych działań.

Interwencja wobec nietrzeźwej matki

Wolbromscy policjanci interweniowali wobec 34-letniej kobiety, która mając 3 promile alkoholu w organizmie, „opiekowała” się dziećmi. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Olkuszu.

We wtorek (15.12.20r.) po godz. 11.40, Dyżurny Policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Wolbromiu, nietrzeźwa kobieta opiekuje się dziećmi. Na miejsce skierował patrol policji, który niezwłocznie udał się pod wskazany adres. W mieszkaniu policjanci zastali 34-latkę i 5-cioro dzieci w wieku, 14,13,7,5 oraz 2 lat. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma 3 promile alkoholu. Dzieci trafiły pod opiekę babci. O sytuacji w rodzinie wkrótce zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia opla astry

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia samochodu osobowego marki Opel Astra, do którego doszło 27.11.br. na ulicy Krasińskiego przy bloku nr 10 w Olkuszu. Auto znajdowało się na parkingu osiedlowym. Sprawca uszkodził przedni zderzak i odjechał z miejsca.

Osoby, które były świadkami tej szkody parkingowej, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie w tej sprawie, nr tel. 47 8325 235.

Źródło : KPP Olkusz