Strona głównaBezpieczeństwoMiniony weekend na jurajskich drogach

Miniony weekend na jurajskich drogach

Tylko w miniony weekend, olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie, kolejny 2,5 promila.

Rekordzista, który miał ponad 2,8 promila został zatrzymany w niedzielę tj. 1 sierpnia w Suchej. Jak ustalono, kierowca opla jechał od Wolbromia w stronę Trzyciąża i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w znak drogowy, słup telefoniczny i dachował. Widząc to zdarzanie, do auta podbiegł policjant, który był w czasie wolnym od służby. Policjant wraz z osobą postronną wyciągnęli kierowcę z pojazdu. Najpierw sprawdzili, czy nie potrzebuje on pomocy, a następnie gdy poczuli od niego woń alkoholu, wyjęli kluczyki ze stacyjki. Kierowca opla był pobudzony i nerwowy. Dlatego też policjant musiał przytrzymywać agresora, aż do czasu przyjazdu patrolu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letni kierowca opla ma 2,8 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w niedzielę w Olkuszu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 791 z ulicą Osiecką, kierowca opla jadąc od Osieka w kierunku Olkusza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty i doprowadził do zderzenia z tym pojazdem. Do szpitala w Olkuszu została zabrana pasażerka toyoty. Stan zdrowia kobiety nie wymagał hospitalizacji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca opla ma ponad 1,5 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 w Olkuszu z ulicą 20-straconych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów, którego przyczyną było najechanie na tył pojazdu. Okazało się, że jedną z uczestniczek tej kolizji była nietrzeźwa kierująca. Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców często bywają tragiczne w skutkach. Na drodze giną, nie tylko sami kierowcy, ale i inni użytkownicy drogi, postronne osoby nieświadome zagrożenia. Dlatego policja apelują o zachowanie trzeźwości na drodze i kierowanie się rozsądkiem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.

Źródło : KPP Olkusz

Zdjęcie autorstwa Peter Fazekas z Pexels

Popularne