Młodzież z wizytą u Jadwigi Wiśniewskiej w Parlamencie Europejskim

Must read

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w dniach 14-18 maja 2022 r. na zaproszenie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli gościła  grupa ponad 100 mieszkańców województwa śląskiego. Wśród uczestników wyjazdu studyjnego byli uczniowie, laureaci konkursów organizowanych przez Europoseł Wiśniewską, nauczyciele, przedstawiciele KGW, Akcji Katolickiej, strażacy, osoby angażujące się w działalność charytatywną i pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, a także zwycięzcy Biegu Tropem Wilczym. 

To dla mnie zaszczyt, że po raz dziesiąty mogłam gościć w Parlamencie Europejskim mieszkańców województwa śląskiego. W Brukseli i Strasburgu odwiedziło mnie dotychczas 650 osób. Szczególnie cieszę się z obecności młodych ludzi, laureatów organizowanego przeze mnie od 13 lat Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” oraz Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, który organizuję od 7 lat. To utalentowani, ciekawi świata młodzi ludzie – mówiła Europoseł Jadwiga Wiśniewska. 

W wyjeździe studyjnym wzięli udział także zwycięzcy konkursów, nad którymi honorowy patronat objęła Europoseł Wiśniewska, a także nauczyciele, opiekunowie prac. Zaproszenie przyjął także ks. prałat Jarosław Sroka Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej wraz z Zarządem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, organizatorzy Archidiecezjalno-Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. 

Wśród gości znalazły się także Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe – przedstawicielki KGW Przybynów, KGW „Pabianki” i KGW „Zrębianki’. Brukselę odwiedził także Wojciech Lisiecki, bratanek Żołnierza Wyklętego – kpt. Stanisława Lisieckiego ps. „Jaguar”, zwycięzcy Biegów Tropem Wilczym w Myszkowie i Mstowie, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, osoby zaangażowane w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy oraz inne akcje charytatywne. 

Podczas wyjazdu uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca i zabytki Brukseli, takie jak historyczne centrum Grand Place wraz z najbardziej rozpoznawalną belgijską fontanną – Manneken Pis i monumentalnym gotyckim ratuszem, wzgórze Mon des Arts, skąd roztacza się piękna panorama miasta, Atomium, parlament belgijski, a także Pałac Królewski. 

Głównym punktem programu wyjazdu było spotkanie w Parlamencie Europejskim z Europoseł Jadwigą Wiśniewską, która opowiedziała o swojej codziennej pracy w Brukseli i Strasburgu oraz o działaniach, jakie podejmuje, by dbać o dobre imię Polski.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły