Muzeum Historii Naturalnej w Żarkach-Leśniowie zaprasza!

Must read

Muzeum Historii Naturalnej w Żarkach-Leśniowie zaprasza do zwiedzania ekspozycji ukazujących Skamieniałości Jurajskie i Minerały. Ekspozycje usytuowane są w zabytkowej piwnicy z ciekawie zachowanym sklepieniem sufitowym.

Do obejrzenia ponad 1500 okazów skamieniałości z terenów Gminy Żarki i Jury Krakowsko -Częstochowskiej oraz kolekcja ponad 100 minerałów z kraju i zagranicy, dodatkowo prezentacja zdjęć Żarki i Leśniów z dawnych lat. Wystawa znajduje się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach-Leśniowie. Spora część zbiorów z własnej kolekcji gromadzonej od 12 lat. Do nabycia także pamiątki turystyczne. Muzeum poleca się dla dla rodzin z dziećmi , seniorów, młodzieży oraz dla szkół i innych grup turystycznych.

Całoroczna ekspozycja Wystawy Skamieniałości Jurajskich i Minerałów oraz sklep z pamiątkami turystycznymi i lokalnym rękodziełem, filmiki o muzeum:

https://fb.watch/a0j0HVKhcB/

https://www.facebook.com/rafinia1a/videos/410870373367788

Bilety w cenie 4 zł dorośli, bilet rodzinny 10 zł min 3 osoby, bilet emeryt/rencista i niepełnosprawny 3 zł i grupowy (10 osób min. ) 3 zł. www.amonity.com

Okres Letni:


  • od 1 kwietnia do 31 pazdziernika
  • od środy do niedzieli godz 10:00 do 18:00

Okres Zimowy:


  • od 2 listopada do 30 marca
  • od piątku do niedzieli godz. 10:00 do 17:00

Źródło: https://www.facebook.com/ – Wystawa Skamieniałości Jurajskich i Minerałów Piwnice Klasztorne

Foto: https://www.facebook.com/ – Wystawa Skamieniałości Jurajskich i Minerałów Piwnice Klasztorne

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły