„Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel na kanale YouTube Teatru Baj – do 30 kwietnia

Must read

Spektakl „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel (zarówno w wersji z audiodeskrypcją, jak i z napisami w języku polskim i angielskim) można oglądać bez ograniczeń na naszym kanale na YouTube do 30 kwietnia – poinformowano na Fb warszawskiego Teatru Baj.

„+Muzeum skarbów+ to tytuł prapremierowego spektaklu przygotowanego w formie filmowej i prezentowanego najpierw w odcinkach, a na końcu w formie pełnoprawnej premiery. Punktem wyjścia dla fabuły przedstawienia były fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów” – czytamy na stronie teatru.

Przypomniano, że głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w pracowni plastycznej. „I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…” – napisano o akcji spektaklu.

Wyjaśniono, że pierwszy odcinek „Muzeum skarbów” został wyemitowany na początku września – kolejne ukazywały się raz w tygodniu, aż do premiery całego spektaklu, która odbyła się 23 i 24 października 2020 r.

W spektaklu wykorzystano lalki i scenografię z następujących spektakli Teatru Baj: „Gęś, Śmierć i Tulipan” reż. i scen. Marcin Jarnuszkiewicz, „Inook i tajemnica Słońca” reż. Krzysztof Niesiołowski, scen. Adam Kilian, „Młynek do kawy” reż. Krzysztof Niesiołowski, scen. Zofia Czechlewska-Ossowska, „Niebieski piesek” reż. Krzysztof Niesiołowski, scen. Zbigniew Burkacki, „O zaklętym kaczorze” reż. Krzysztof Niesiołowski, scen. Zofia Czechlewska-Ossowska i „Trzy pomarańcze” reż. Krzysztof Niesiołowski, scen. Zofia Czechlewska-Ossowska.

Scenariusz i reżyseria – Aneta Wróbel. Zdjęcia zrealizował Wojciech Suleżycki. Koncepcja scenograficzna – Łukasz Kuczyński. Muzykę skomponował Marcin Albert Steczkowski. Montaż -Jakub Motylewski.

Występują: Elżbieta Bielińska (Archiwistka, Gęś, Jagna, Czarodziejska Kula), Andrzej Bocian (Jeż, Złotnik-Kaczor, Inook, Młynek do kawy, Kierowca, Jeff, Tragarz 1), Malwina Czekaj (Andrzejek), Hanna Kinder-Kiss (Niebieski pies, Weronka, Niedźwiedź, Słońce, Tragarz 2), Aneta Płuszka (Papuga, Duch Wiatru), Robert Płuszka (Czerwona Broda, Narrator, tata Inooka, Wicher, Kocur, Policjant) i Małgorzata Suzuki (Mag Magazynierka, Wojewodzianka, Duch Księżyca).

Przedstawienie dla widzów powyżej 4 roku życia.

Spektakl w całości i w odcinkach dostępny jest na kanale YouTube Teatru.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Źródło: www.facebook.com/TeatrBaj/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły