Muzeum Śląskie zaprasza – wirtualnie

Must read

Muzeum Śląskie na okres świąteczno – feryjny przygotowało nową ofertę dla zwiedzających

Wirtualny spacer po galerii śląskiej sztuki sakralnej

Kolekcja prezentuje skarby śląskiej rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego z czasów średniowiecza i epoki nowożytnej. Znajdują się tu prawdziwe perły, jak na przykład piętnastowieczna rzeźba „Madonny z Dzieciątkiem”, ale nie tylko.


Integralnym elementem wirtualnego spaceru jest muzyka. Rozbrzmiewające Chorały śląskie to unikatowy zbiór utworów jedno- i wielogłosowych, inspirowanych kompozycjami z XIV i XV wieku, odnalezionymi w źródłach czeskich, śląskich i niemieckich, w wykonaniu międzynarodowego zespołu specjalizującego się w muzyce wczesnośredniowiecznej – Ensemble Peregirna pod przewodnictwem Agnieszki Budzińskiej-Bennett

Wrażenia słuchowe towarzyszące spacerowi pomogą wywołać następujące utwory:

Eia felix virgula – hymn
Tamquam sponsus – antyfona
Liber generationis – lectio
Als die Sonne/Dies est – cantio

Wystawa dostępna jest pod tym linkiem


Rodzinne warsztaty online na wystawie Antoniego Toborowicza „Imaginarium”.

Antoni Toborowicz to jeden z najciekawszych twórców sztuki tzw. pogranicza. Nie jest on twórcą „naiwnym”, gdyż ma świetne rzemiosło, ani artystą typowo „ludowym”, ponieważ nie podejmuje wyłącznie tradycyjnych tematów sakralnych. Ma natomiast silną osobowość artystyczną oraz nieszablonową wyobraźnię. W swojej twórczości wykorzystuje drewno, wiklinę, skórę, sierść, blachę czy kamień. W jego pracach widać również zachwyt twórczością dzieci.

Na wystawie „Imaginarium. Rzeźby Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej” znajdują się obiekty ze zbiorów Muzeum Śląskiego oraz prywatnych zbiorów artysty, tworzącego we wsi Wola Libertowska w powiecie zawierciańskim w województwie śląskim.

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat. Odbędą się na platformie Microsoft Teams w czasie rzeczywistym. Koszt dostępu do platformy wynosi 7 zł. Przed warsztatami zapisane osoby otrzymają link do udziału w spotkaniu (przesłany na adres mailowy, z którego dokonano zakupu biletów). Przed warsztatami prosimy o przygotowanie kolorowej plasteliny oraz niewielkich patyczków zebranych w lesie lub parku.

Bilety w cenie 7 zł będą dostępne w sprzedaży od 1 stycznia 2021 r. do 5 stycznia 2021r. do godziny 12.00 na stronie

http://bilety.muzeumslaskie.pl/

Terminy warsztatów: 7.01. i 13.01.2021, godz. 11.00. Przewidywany czas trwania: 30-40 minut

Źródło : Muzeum Śląskie

Zdjęcie autorstwa Tim Gouw z Pexels

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły