Strona głównaKulturaMuzyczne Podróże na Jurze

Muzyczne Podróże na Jurze

Muzyczne Podróże to nowy projekt Stowarzyszenia Fiori Musicali, który ma na celu udostępnienie mieszkańcom małych miejscowości województwa śląskiego możliwości uczestniczenia w koncertach muzyki organowej na żywo.

Koncerty rozpoczną się 29 sierpnia o godzinie 17.30 w Leśniowie koło Żarek, następnie 4 września o godzinie 18 odbędzie się koncert w Ogrodzieńcu, 5 września o 16.30 w Świętej Annie koło Przyrowa, a 19 września o godzinie 11 cykl koncertów zostanie zakończony w Złotym Potoku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas koncertów usłyszymy najpopularniejsze utwory organowe oraz dzieła kompozytorów polskich, w tym śląskich piszących na ten instrument. Dowiemy się również ciekawostek z życia kompozytorów oraz okoliczności powstania prezentowanych utworów.

Wykonawcą i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest prezes Stowarzyszenia Fiori Musicali i zarazem organista, wirtuoz Tadeusz Barylski, absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Koncerty są też możliwością do zapoznania się ze znakomitymi obiektami sakralnymi powstałymi w naszym regionie ponad trzysta lat temu. Są one przykładem dziedzictwa kulturowego swoich miast i niewątpliwie warte odwiedzenia

Źródło i grafika : Stowarzyszenie Fiori Musicali

Popularne