Najciekawsze propozycje na dzień dziecka

0
272

Region jurajski i śląski oferują szereg ciekawych propozycji na dzień dziecka

Bytom – Bytomski Familijny Dzień Dziecka


Bytomski Familijny Dzień Dziecka odbędzie się 1 czerwca. Start o godzinie 15.00. Wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów. Również tego dnia, w godz. 15.00 – 18.00 będzie możliwe zwiedzenie lodowiska z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach związanych m.in. z jego budową (zwiedzanie odbywać się będzie co 30 minut).

O godz. 15.00, 16.30 i 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach,
O godz. 15.00 zaplanowano otwarcie lodowiska będziemy świętować przy okolicznościowym torcie.
W godz. 15.00 – 20.00 na parkingu przed lodowiskiem zaplanowano animacje dla dzieci: malowanie buziek, brokatowe tatuaże, warsztaty bubble show oraz smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów.
W godz. 16.00 – 18.00 przed lodowiskiem odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2.
O godz. 20.00 – odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką.


Uwaga! Na wydarzenia odbywające się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów – zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki – obowiązują zapisy elektroniczne – od 29 maja link do zapisów zostanie zamieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz na stronie www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Chorzów – gra miejska i zabawa w parku


W Chorzowie zaplanowano kilka wydarzeń z okazji Dnia Dziecka. 29 maja Chorzowskie Centrum Kultury zaplanowało rodzinne atrakcje z dziką przygodą. W pięciu dzielnicach miasta rozegra się gra terenowa „Amazońska dżungla”, która składa się z trzech części:

CZĘŚĆ I – NIE DAJ SIĘ POŻREĆ
Jeśli chcesz wiedzieć, jakie zwierzęta możesz spotkać w dżungli, kogo unikać, przed kim uciekać, a kogo najlepiej w ogóle nie spotkać – to gra dla całej rodziny.

W godz. 10.00-14.00 Chorzów Centrum, powtórka – g. 15.00-18.00 Osiedle Klimzowiec

CZĘŚĆ II – PRZETRWAJ W DŻUNGLI
Jeśli chcesz poznać sposoby na przeżycie w dżungli, chcesz się dowiedzieć, jak zdobyć pożywienie, jak uniknąć niebezpieczeństw czających się w dzikim gąszczu, co może Ci się przydać, a co będzie zbędnym balastem – to gra dla Twojej rodziny.

W godz. 10.00-14.00 Chorzów Stary, powtórka – g. 15.00-18.00 Chorzów II

CZĘŚĆ III – RODZINNE SAFARI – gra dla najmłodszych
Jeśli jesteś jeszcze bardzo małym odkrywcą, na początku swej egzotycznej przygody, jeśli chcesz się pobawić, poznać zwierzątka i roślinki dalekich stron – to gra dla Twojej rodziny. Impreza odbędzie się w godz. 10.00-14.00 w Chorzowie Batorym.

Park Śląski

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Parku Śląskim przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. zumbę, badminton, piłkę nożną. Dzieci zobaczą także spektakl pt. „Cyrkowy świat zwierząt”.

Impreza odbędzie się w godzinach 14.00-20.00 na Dużej Łące w pobliżu neonu parkowego. 

  • O godz. 14.30 odbędzie się zumba dla dzieci (godz. 14.30), 
  • O godz. 15.30 – trening pokazowy z badmintona,
  • O godz. 16.30 – trening bajkowy z piłki nożnej, 

Fani teatru będą mogli zobaczyć przedstawienie w plenerze „Cyrkowy Świat Zwierząt”.

Wodny plac zabaw w Chorzowie


1 czerwca o godzinie 11.00 zaplanowano inaugurację wodnego placu zabaw położonego na skwer przy rogu ul. Filarowej/Floriańskiej w Chorzowie. Plac zabaw składa się z niecki z syntetyczną nawierzchnią oraz urządzeń służących do zabawy z użyciem wody takich jak „dysza galaretka”, „dysza wulkan”, „dysza pająk”, „dżdżownica”, „kwiatek solo”, „kwiat S”, „tunel z kręgów wodnych”, „dysza solo”, „rybka” czy „żaba”. Wokół znajdują się brodziki, plaża i alejki asfaltowe. O czystość wody dba stacja uzdatniania wody. Wstęp jest darmowy i ogólnodostępny.

Obiekt czynny jest sezonowo:

Od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 21.00
W sobotę i niedzielę w godz. 10.00-20.00.

Gliwice: teatr, wystawy i zabawa w plenerze


Tuwimowy Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach
1 czerwca w Teatrze Miejskim w Gliwicach najmłodsi miłośnicy tej sztuki będą mogli zobaczyć spektakl „Tuwim dla dzieci” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. To kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Z okazji Dnia Dziecka w Gliwicach zaplanowano też sporo wydarzeń plenerowych jak m.in.:

Ekowarsztaty na Rynku,
Plac Krakowski zamieni się w miejską strefą aktywności. Pojawi się tam sportowe miasteczko dla najmłodszych, a w nim: tory przeszkód, minitrening bokserski, wyścig taczek, szkółka szczudlarska, wyścigi na rowerkach biegowych. Będzie także akademia rowerowa, pokazy trialu (czyli jazdy rowerem po przeszkodach), freestyle football i skimboard, czyli deska do ślizgania się po… wodzie!


W Parku Chopina pojawią się dmuchańce, a także eurobungee, karuzela łańcuchowa, kolejka na torach i elektryczne samochodziki.


Na Placu Grunwaldzkim zaplanowano pokazy naukowe. Na śmiałków będzie czekał m.in. symulator lotu VR, megagry i minipark naukowy.

Cyrkowy Dzień Dziecka w Sztolni Królowa Luiza


Od 1 czerwca Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na zwiedzanie Podziemnej Trasy Rodzinnej w cyrkowym klimacie. Z kolei 5 czerwca Park 12C zamieni się w prawdziwe, cyrkowe miasteczko.

Na najmłodszych czekać będą między innymi:

bańki mydlane,
warsztaty żonglerskie,
gry zręcznościowe,
szczudła, równoważnie,
tor do gry w minigolfa,
animacje cyrkowe,
narty do chodzenia w duecie,
muzyka na żywo,
warsztaty plastyczne
mała gastronomia.

Źródło : https://mojmikolow.pl/

Zdjęcie autorstwa Lukas z Pexels