Nie masz komputera? Spisz się w urzędzie

0
320

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu lub sprzętu komputerowego, mogą skorzystać ze stanowiska komputerowego w siedzibie Urzędu Gminy Poraj. Trzeba jednak wcześniej zadzwonić do urzędu, by zgłosić taką chęć i umówić termin. „Urzędnicy spisowi chętnie pomogą w Spisie. Przygotowaliśmy specjalne stanowisko komputerowe w urzędzie”- zachęca Anna Trąbska, sekretarz Gminy Poraj. 

Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się w Polsce co dziesięć lat. Zebrane w ten sposób dane o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu oraz strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz Głównego Urzędu Statystycznego.

Udział w badaniu jest obowiązkowy, a podstawową formą jego przeprowadzenia będzie samospis internetowy.

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do internetu, w Urzędzie Gminy Poraj przy ul. Jasnej 21 udostępnione jest stanowisko, z którego można korzystać nieodpłatnie.

Stanowisko do Spisu jest do dyspozycji mieszkańców na parterze budynku, w godzinach pracy Urzędu Gminy, czyli w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7:00 – 15:00, we wtorki 7.00-16.00, a w piątki 7.00-14.00.

Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości, muszą się jednak wcześniej umówić telefonicznie pod numerem: 34 314 52 51. „Jednocześnie Gminne Biuro Spisowe informuje, że przy stanowisku zostały uwzględnione niezbędne zabezpieczenia związane z epidemią COVID-19 – mowa o jego dezynfekcji. Przypominamy również, że wszystkie osoby wchodzące do budynku Urzędu obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk” – informuje Anna Trąbska, sekretarz Gminy.

Zdjęcie: StartupStockPhotos z Pixabay