Nielegalnie i hazardowo

0
317
Nielegalny hazard w Częstochowie

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą po raz kolejny zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów do gier. Maszyny do hazardu znajdowały się w 2 częstochowskich salonach gier w dzielnicy Wrzosowiak.

Automaty wraz z dokumentacją zostały przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.


Nieumundurowani policjanci z częstochowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli do 2 salonów gier na Wrzosowiaku. Okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy organizowane są w nich nielegalne gry hazardowe. Policjanci zabezpieczyli łącznie 9 maszyn, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Ponadto w jednym z salonów gier policjanci wylegitymowali kilku mężczyzn korzystających z automatów. Jeden z nich, 27-latek, okazał się być poszukiwany przez częstochowską prokuraturę. Został zatrzymany.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło – tekst i foto : KPP Częstochowa