Nowe połączenia POLREGIO z Olkusza do Krakowa od 14 marca

Must read

Dobra wiadomość dla mieszkańców Krakowa, którzy jeżdżą do Olkusza. Od 14 marca 2022 roku POLREGIO uruchamia nowe połączenia kolejowe na trasie Kraków Główny – Olkusz przez Jaworzno Szczakową i z powrotem. Podróż skróci się do około 65 minut, a bilety będą kosztować tylko 9 złotych.

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podjęta decyzja o uruchomieniu połączenia kolejowego poprzez linię kolejową nr 156 przebiegającą miedzy stacją Bukowno i stacją Jaworzno Szczakowa, dotychczas niewykorzystywaną dla przewozów pasażerskich – informuje Andrzej Siemieński, dyrektor Małopolskiego Zakładu w Krakowie POLREGIO S.A.

Oznacza to, że mieszkańcy Olkusza dostaną nowe, wygodne połączenie, co – biorąc pod uwagę korki na tej popularnej trasie oraz w samym Krakowie – jest świetną wiadomością.

Połączenia zaplanowane zostały w ten sposób, aby ułatwić podróżowanie między Olkuszem, Bukownem i Krakowem osobom udającym się do pracy, szkoły i uczelni by stworzyć dogodną i co ważne – ekologiczną alternatywę przemieszczania się – podkreśla dyrektor Andrzej Siemieński.

Aktualnie w rozkładzie jazdy znalazło się po 6 par pociągów Olkusz – Kraków Główny i z powrotem oraz 1 para w relacji Olkusz – Jaworzno Szczakowa i z powrotem.

Jeśli zainteresowanie takim rozwiązaniem się sprawdzi z pewnością w przyszłości zostaną podjęte działania o zwiększeniu liczby połączeń – dodaje dyrektor.

Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu innych elektronicznych kanałach sprzedaży. Kupując bilet w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.

Ceny biletów w relacji Olkusz/Bukowno – Kraków:
Bilety jednorazowe wg oferty „Połączenie w Dobrej Cenie”:
bilet normalny 9,00 zł
studencki ulga 51% 4,41 zł
szkolny ulga 37% 5,67 zł
Bilety miesięczne wg oferty „Taryfa Małopolska”:
bilet normalny 245,00 zł
studencki ulga 51% 120,05 zł
szkolny ulga 49% 124,95 zł

Źródło i foto: POLREGIO

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły