NOWY TOMOGRAF DLA SZPITALA W MYSZKOWIE

Must read

Szpital Powiatowy w Myszkowie dysponuje nowym wysokospecjalistycznym tomografem, który m.in. pozwala na znaczny wzrost liczby wykonywanych badań. Zakup sprzętu był dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy tomograf to sprzęt 40-rzędowy, w odróżnieniu od dotychczas działającego tomografu 6-rzędowego. Oznacza to znaczne poszerzenie wachlarza świadczeń. W ciągu ostatniego miesiąca sprzęt potwierdził swoje ogromne możliwości. 

Nowe urządzenie jest gotowe do pracy przez 24 godziny na dobę i pozwala przede wszystkim wykonywać zaawansowane badania naczyniowe znacznie szybciej w porównaniu z poprzednim tomografem. Dzięki temu w krótszym czasie można przebadać większą ilość osób.

– Dzięki pozyskaniu tomografu Szpital zrobił kolejny znaczący krok w poprawie jakości świadczonych usług. Wzrosła ilość precyzyjnych badań naczyniowych, a co za tym idzie, poprawiliśmy funkcjonowanie wydziałów SP ZOZ. W ocenie pracowników poprawiła się jakość badań. Zachęcamy wszystkich pacjentów z naszego powiatu i okolic do korzystania z tego bardzo nowoczesnego sprzętu, zapewniając pełen profesjonalizm i doskonałą jakość usług medycznych – mówi Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie Adam Miśkiewicz.

Tomograf został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków, które Powiat Myszkowski otrzymał jako pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co stanowi wymierny efekt wsparcia Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Jak zaznacza Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, środki te są ważną pomocą, która służy także realizacji inwestycji drogowych i kontynuacji polityki inwestycyjnej Powiatu Myszkowskiego.

Nowy tomograf w myszkowskim Szpitalu Powiatowym to kolejne urządzenie, które poprawia wyposażenie jednostki i stawia ją w rzędzie placówek o wysokim standardzie usług.

Źródło i foto: powiatmyszkowski.pl

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły