Odlotowe lato – Perspektywa dla Gabrysi. Wydarzenie na rzecz leczenia i rehabilitacji dla Gabrysi Szczepary

Must read

Już 25 czerwca spotkajmy się u bram zamku w Ogrodzieńcu tuż przed Parkiem Doświadczeń Fizycznych. Spędźmy wspólnie czas na zabawach, tańcach, rozmowach przy pysznych ciastach i kawie a przy okazji zróbmy coś dobrego. Fundusze pozyskane z naszego wydarzenia zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Gabrysi Szczepary która choruję na SMA.

STARTUJEMY O 15:00! Nie będzie dało się nas nie zauważyć lub nie usłyszeć.

Z jednym z organizatorów Robertem Stypczyńskim rozmawiał red. Bartosz Żołnierczyk:

Kto jest głównym organizatorem wydarzenia?

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Perspektywa. To grupa ludzi z Zagłębia, która kiedyś połączyła pewna idea. Pozostali wierni swoim ideałom i starają się też pomagać osobom potrzebującym. Zapraszam na nasz profil i zapoznania się z naszą działalnością: https://www.facebook.com/Perspektywa-102958525165994/.

Czemu zdecydowano się na pomoc Gabrysi?

Jako, że jesteśmy z różnych miast spotykamy się i z przedstawionych propozycji wybieramy osobę, której poświęcimy swój czas i postaramy się dać wsparcie.
Poznałem rodziców Gabrysi. Jestem pełen podziwu dla ich walki o każdy dzień, każdy jej uśmiech i gdy padła propozycja pomocy właśnie jej byłem jak najbardziej ZA
. GABRYSIA urodziła się zdrowa. Później zdiagnozowano u niej chorobę genetyczną, obecnie nieuleczalną, zwaną rdzeniowym zanikiem mięśni SMA typu 1 Werdniga-Hoffmana (SMA-1).

Jakie są najpilniejsze potrzeby dziewczynki i jej rodziny w tym momencie?

Średni koszt leczenia to około 4-5 tys. złotych miesięcznie. Co 4 miesiące Gabrysia dostaje zastrzyk w kręgosłup. Jest pod stałą opieką i intensywnie rehabilitowana.

W jaki sposób ludzie dobrej woli mogą, oprócz udziału w różnych akcjach i wydarzeniach na rzecz Gabrysi pomóc?

Na co dzień funkcjonuje Zrzutka gdzie można wpłacać pieniądze na jej rehabilitację
Jedna osoba w jej rodzinie, nie może pracować, gdyż Gabrysia wymaga ciągłej opieki. Liczy się każda osoba, każdy dobry gest i wsparcie
.

Atrakcji czeka na Was mnóstwo. Między innymi:
– animacje dla dzieci,
– bańki mydlane,
– malowanie buziek,
– kolorowe balony,
– plecenie wianków,
– pokaz samoobrony,
– wspólna zumba,
– licytacja i loteria z atrakcyjnymi nagrodami,
– bieg dla Gabrysi dookoła zamku,
– ognisko,
– podczas ogniska konkurs na najlepsze przebranie czarownicy bądź czarodzieja.

Na dzień dzisiejszy Gabrysia nie oddycha sama, jest podłączona do respiratora od czasu przeprowadzeniu zabiegu tracheotomii. Nie może połykać pokarmów, ponieważ nie ma odruchu połykania i odkrztuszania, jest karmiona strzykawką poprzez rurkę, która wystaje z brzuszka i prowadzi prosto do żołądka. Nie może siedzieć, obracać się na boki, nie podnosi nóżek i główki. Gabrysia musi być regularnie odsysana (czasami 10 razy na godzinę), ponieważ nie połyka śliny, wydzielina powoduje bezdechy i spadek saturacji, natlenienia. Jedynym ratunkiem jest kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne ćwiczenia, które spowalniają postęp choroby – czytamy o dziewczynce na Facebook’u.

Z pod samej bramy zamku w Ogrodzieńcu 25 czerwca o godzinie 18:00 wyruszy bieg dobrych serc dla Gabrysi (17:30 profesjonalna rozgrzewka z trenerem personalnym Przemkiem Starzyckim). Jest on częścią pikniku ,,Odlotowe lato – Perspektywa dla Gabrysi,,.
Zapisy w dniu biegu od godziny 16:00 na miejscu startu.
Wpisowe ,,cegiełka,, do puszki:
20 zł osoba dorosła,
10 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Bieg odbędzie się dookoła zamku a dystans to ok. 4,5 km.

Profil Gabrysi na FB:

https://www.facebook.com/gabriela.szczepara.SMA/?ref=page_internal

Zrzutka dla Gabrysi: https://zrzutka.pl/uvrkea

Pomóż nam zawalczyć o zdrowie Gabrysi! 

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły