Otwarto zmodernizowany oddział obserwacyjno-zakaźny w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu

Must read

Zakończył się generalny remont oddziału obserwacyjno-zakaźnego z pododdziałem skórno-wenerologicznym Szpitala Powiatowego w Zawierciu, który został sfinansowany dzięki Funduszom Europejskim z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Do użytku oddano dwa piętra budynku D z 20 pokojami wyposażonymi w węzły sanitarne i śluzy. Każdy z pokoju posiada przeszklone drzwi oraz system wideo w celu ułatwienia kontaktu personelu z pacjentem. 4 pokoje posiadają całodobowy monitoring pacjenta ze stałym badaniem jego parametrów życiowych. W skład oddziały wchodzą także 2 gabinety diagnostyczno-zabiegowe, oraz gabinet USG. Oddział posiada własną izbę przyjęć, a także specjalny pokój do kontaktu pacjentów z rodziną, dzięki wbudowanemu systemowi komunikacji wideo. 

W ciągu ostatnich 2 lat pozyskaliśmy dla szpitala bardzo dużo środków zewnętrznych z różnych źródeł, m.in. dzięki wstawiennictwu Pani Poseł Danuty Nowickiej, Pana Posła Waldemara Andzela, środków rządowych, ze spółek Skarbu Państwa, Urzędu Marszałkowskiego… To wszystko jest bardzo ważne, sprzyja także walce z COVID. Nie będzie jednak właściwej opieki, jeśli nie będzie właściwego personelu i dlatego chylę głowę przed personelem tego oddziału.  Na początku to na was spadł główny ciężar związany z epidemią koronawirusa. Gratuluję wytrzymałości psychicznej i zaangażowania. Myślę, że ten oddział będzie wszystkim bardzo dobrze służył, ale miejmy nadzieję, że w jak najmniejszym obłożeniu… czego sobie i Państwu życzę – powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału Starosta Zawierciański Gabriel Dors. 

Uroczyste otwarcie nastąpiło w obecności przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz szpitala 26 lipca b.r. Koszt realizacji projektu wyniósł 9,78 mln złotych, z czego 7 mln uzyskano z dofinansowania. Zasadniczym celem inwestycji jest walka z pandemią COVID-19 i wzmocnienie warunków bezpieczeństwa i komfortu pacjentów. 

red. Bartosz Żołnierczyk

Źródło:https://www.szpitalzawiercie.pl/

Foto: https://www.szpitalzawiercie.pl/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły