Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy – 49 medali zdobyli Polacy

Must read

Czterdzieści dziewięć medali, w tym piętnaście złotych, zdobyli reprezentanci Polski podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Bydgoszczy. – To robi ogromne wrażenie! Serdecznie gratuluję zawodnikom i organizatorom! – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.

Podczas zawodów na stadionie Zawiszy Bydgoszcz Polacy sięgnęli po 15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych krążków, zajmując trzecie – po Rosji i Ukrainie – miejsce w klasyfikacji medalowej. Wielu zawodników poprawiło rekordy życiowe.

W ostatnim dniu zawodów po złoto sięgnął m.in. Janusz Rokicki w pchnięciu kulą w kategorii F57. Wynik 13,90 był jego najlepszym w sezonie i dał mu zwycięstwo. Wcześniej złote medale wywalczyli w Bydgoszczy Michał Derus na 100 m w kat. T47, Aleksander Kossakowski na 5000 m w kat. T11, Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem w kat. F52, Maciej Lepiato w skoku wzwyż w kat. T42/44/63/64, Bartosz Tyszkowski w pchnięciu kulą w kat. F41, Karolina Strawińska w rzucie dyskiem w kat. F55, Faustyna Kotłowska w rzucie dyskiem w kat. F64, Karolina Kucharczyk w skoku w dal w kat. T20, Joanna Oleksiuk w pchnięciu kulą w kat. F33, Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą w kat. F34, Renata Śliwińska w pchnięciu kulą w kat. F40. Dwa złote krążki zdobyła Joanna Mazur, która razem z przewodnikiem Michałem Stawickim okazała się najlepsza na 400 i 1500 m w kat. T11.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy ze wsparciem MKDNiS

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowało Mistrzostwa Europy „World Para Athletics 2021” w Bydgoszczy kwotą 500 tysięcy złotych w ramach zadania „Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie imprez mistrzowskich oraz międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, organizowanych w Polsce w roku 2021„.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły