Paulo Sousa odchodzi. PZPN przed wieloma dylematami

Must read

Selekcjoner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Paulo Sousa prawdopodobnie w niedługim czasie pożegna się z kadrą. Przyczyną jest oferta „nie do odrzucenia” od brazylijskiego klubu Flamengo.

W środowisku sportowym nieustannie rozbrzmiewa gorączkowa dyskusja nad losami obecnego jeszcze szkoleniowca. Sprawa wydaje się nie do odkręcenia z powodu utraty zaufania do szkoleniowca. Rozmowy mają mieć tylko charakter formalno-organizacyjny.

– Otrzymałem informację od Paulo Sousy o tym, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN. Byłem bardzo zaskoczony tą sytuacją. Rozmawialiśmy ze sobą kilkanaście dni wcześniej i selekcjoner nawet nie poruszył tematu chęci rozwiązania umowy – powiedział specjalnie dla TVPSPORT.PL prezes PZPN Cezary Kulesza.

– W tej sytuacji nie chodzi o zabezpieczenie kontraktu Paulo Sousy, ponieważ to nie jest wolna amerykanka. Nie może być tak, że przystaniemy na każdą prośbę. Polski Związek Piłki Nożnej jest zbyt dużą i szanowaną federacją piłkarską. Z Paulo Sousą daliśmy sobie dwa dni. Wrócimy do naszej rozmowy z selekcjonerem – dodał Kulesza.

Wśród kandydatów na nowego selekcjonera jest Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Maciej Skorża czy Piotr Nowak. PZPN nie ujawnia szczegółów. Uchwała PZPN z 9 października uposaża prezesa do wyboru nowego selekcjonera:

„Zarząd PZPN upoważnia Prezesa PZPN do prowadzenia negocjacji z kandydatami, ustalania warunków umowy, w tym wysokości wynagrodzenia trenerów Reprezentacji Narodowych A Mężczyzn i Kobiet oraz Reprezentacji U-21”.

Polaków w marcu czekają mecze barażowe MŚ z Rosją. W wypadku zwycięstwa rywalami będą Szwedzi lub Czesi.

Źródło: TVP Sport, wprost.pl

Foto: Newspix.pl / FOTOPYK

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły