Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

0
297

Wczoraj (21.07. br.) około godziny 15.15 w Olkuszu na drodze krajowej nr 94 na przejściu dla pieszych pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił pieszego.  Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia . Po kilku minutach 48-letni kierowca został  jednak zatrzymany przez dzielnicowych z Olkusza.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potracił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem.

Zaraz po otrzymaniu informacji  dzielnicowi z Olkusza, którzy byli w pobliżu zdarzenia, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał od 05.05.2020 roku do 05.05.2023 roku

Niestety pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucz.

Źródło i foto : KPP Olkusz