Piotr Gruszka wzmacnia Exact Systems Norwida i będzie trenerem pierwszego zespołu

0
317

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego działacze 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa zaprezentowali nowego trenera. Został nim Piotr Gruszka, 450-krotny reprezentant Polski, celebryta, były trener m.in. GKS-u Katowice i Resovii Rzeszów, a także absolwent IX LO im. Norwida.

Gruszka w latach 90-tych poprzedniego wieku był siatkarzem AZS-u Częstochowa. W 1999 roku wyjechał z Częstochowy do włoskiej Padwy i rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera. W reprezentacji Polski rozegrał 450 spotkań. Po zakończeniu kariery został trenerem m.in. w BBTS-ie Bielsko-Biała, a także w Plus Lidze w GKS-ie Katowice oraz w Resovii Rzeszów. W 2017 roku był także asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi.

Gruszka jest absolwentem IX liceum C.K. Norwida, a na co dzień mieszka w Częstochowie. Jako były kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo Świata w 2006 roku, Mistrzostwo Europy w 2009 roku oraz brązowe medale Mistrzostw Europy i Ligi Światowej w 2011 roku.

Piotr Gruszka na stanowisku pierwszego szkoleniowca Exact Systems Norwida zastąpił Piotra Lebiodę. Lebioda będzie w klubie pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

  • Z dużym sentymentem wracam do Norwida – mówi Piotr Gruszka. – Mam nadzieję, że pomogę w klubie i klub będzie się nadal rozwijał. Teraz chcę jak najszybciej spotkać się z zawodnikami i odbyć pierwsze rozmowy.
  • Piotr ćwierć wieku temu kończył naszą szkołę i pisał maturę – mówi prezes Exact Systems Norwida i dyrektor 9 LO im C.K. Norwida Krzysztof Wachowiak. – Życzyłem mu wielu sukcesów sportowych. Teraz Piotr wraca do nas w innej roli. Mamy przed sobą projekt, który ma na celu przywrócenie Częstochowie siatkówki na najwyższym poziomie.
  • Budujemy nasz klub i wzmacniamy najlepszymi – cieszy się Lesław Walaszczyk z zarządu klubu i główny sponsor. – Stawiamy na najlepszą jakość.

Foto: M. Osuchowski

Źródło : Exact Systems Norwid