Pociąg z pomocą humanitarną dla Ukrainy od Żabki, CVC Capital Partners oraz Partners Group. Ludność cywilna otrzyma produkty spożywcze, wodę oraz środki higieniczne

Must read

 dniu 13 marca br. dotarł do Kijowa specjalny pociąg towarowy z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej Kijowa. 60 ton żywności o długim terminie ważności, wody oraz niezbędnych środków higienicznych przekazała Grupa Żabka oraz jej inwestorzy – CVC Capital Partners oraz Partners Group. To kolejny transport pomocowy zorganizowany przez Żabkę, która łącznie przekazała ponad 300 ton produktów spożywczych i środków higienicznych na przejścia graniczne, do punktów recepcyjnych oraz do Ukrainy m.in. do Kijowa, Sum, Łucka i Dniepru. Pociąg z pomocą humanitarną został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, który koordynuje współpracę z Urzędem Miasta Kijów.

„Tragiczna sytuacja w Ukrainie wymaga wyjątkowej mobilizacji i wspólnotowych działań, które pozwolą na zaspokojenie najbardziej elementarnych ludzkich potrzeb. Intensyfikujemy naszą pomoc i we współpracy z urzędami miast Warszawy i Kijowa wysyłamy konwój humanitarny” – mówi Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

„Ludność cywilna w Ukrainie znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji braku podstawowych produktów żywnościowych, dlatego wysłaliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną, organizując dedykowany pociąg towarowy. Przekazaliśmy 60 ton najbardziej potrzebnej żywności, wskazanej przez kijowski Urząd Miasta, m.in. konserwy, kasze, makarony, cukier, dania gotowe w słoikach, ale również wodę i środki higieniczne” – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.  

„Nasze myśli są z narodem Ukrainy w tym niezwykle trudnym czasie. Kraj ten pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a Żabka ma wszelkie warunki ku temu, by jej pomóc ze względu na swój model biznesowy i lokalizację. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wykorzystać zasoby firmy” – mówi Stephan Schäli, Chief Investment Officer w Partners Group i członek Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

„Tylko wspólne działania, są w stanie pomóc obywatelom Ukrainy, i tam na miejscu, i tu w Warszawie. Działamy razem z naszymi partnerami, którzy tak jak np. Żabka pokazują, że >>chcieć to moc<<. Potrzeby sygnalizowane z Kijowa są nadal ogromne: leki, żywność, woda, środki higieniczne, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólne działania. W obliczu tej sytuacji nasza pomoc i solidarność są niezbędne. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Kijowa, które za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim warszawiakom pomagającym Ukrainie” – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Transport 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych do Ukrainy jest możliwy dzięki współpracy między właścicielami Żabki a urzędami miast Warszawa i Kijów. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnia transport na Ukrainę, a właściciele Żabki pokrywają koszty przekazywanego towaru.

Konwój humanitarny to kolejny wkład Grupy Żabka – należącej do CVC Capital Partners i Partners Group – w pomoc społeczności ukraińskiej. Żabka przekazała już na granicę ponad 300 ton żywności oraz niezbędnych artykułów higienicznych we współpracy z partnerami: Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Związkiem Ukraińców. W akcje pomocowe angażują się także franczyzobiorcy Żabki – osoby prowadzące sklepy przy granicy rozdają ciepłe napoje i przekąski, a w pozostałych miastach organizują zbiórki oraz dostarczają towar własnymi autami na granicę.

Jako odpowiedzialna organizacja, Żabka chce także zachęcać i dawać przestrzeń do niesienia pomocy – wsłuchując się w apele organizacji pomocowych, a także realizując założenia swojej strategii sieć uruchomiła program wolontariatu pracowniczego. Pracownicy mogą m.in. pracować na rzecz współpracujących z Żabką NGO-sów, a także przy wsparciu i koordynacji zbiórki darów w budynku centrali firmy.

Jednocześnie sieć umożliwia swoim klientom wsparcie finansowe działań humanitarnych Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża w obliczu wojny na Ukrainie. Darowiznę można przekazać za pomocą płatności kartą lub zbliżeniowo – przy pomocy zegarka czy telefonu. Zebrane w ten sposób datki zostaną podzielone po równo pomiędzy obie organizacje charytatywne. Żabka pomaga – Żabka Group (zabkagroup.com)

Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce i jednym z najbardziej dynamicznych formatów na świecie, otwierając ponad 4000 nowych sklepów w latach 2016-21. Około 15,5 miliona polskich konsumentów mieszka nie dalej, niż 500 m od najbliższej Żabki. W ramach strategii odpowiedzialności Żabka podjęła się zobowiązań w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności. Więcej informacji o spółce Żabka Polska na: www.zabka.pl. Link do Raportu Odpowiedzialności za rok 2020: https://raportodpowiedzialnosci.zabka.pl.

Źródło informacji: Żabka Polska

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły