Podziękowania dla pani doktor Iwony Dorobisz za bezinteresowną pomoc

0
178

Realizacja szczepień przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Poraju wymaga zaangażowania kadry medycznej, lekarzy, pielęgniarek i rejestratorek. Ci robią ile mogą, dając z siebie bardzo wiele, służąc pomocą mieszkańcom Gminy Poraj i wszystkim chętnym, którzy chcą się zaszczepić. Dużo pomocny przy szczepieniach okazał się wolontariat świadczony przez doktor Iwonę Dorobisz, mieszkankę naszej gminy, znaną na Śląsku i Zagłębiu, doświadczoną stomatolog. I właśnie za tę bezinteresowną i bezpłatną pomoc oraz poświęcenie cennego czasu, w imieniu mieszkańców, postanowiły podziękować władze samorządowe Gminy Poraj.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju miała miejsce miła uroczystość. Znana lekarz stomatologii Iwona Dorobisz otrzymała podziękowania za swoją bezinteresowną pracę przy realizacji zadań GOZ w zakresie szczepień pacjentów przeciwko COVID19. Pani doktor świadczyła nieodpłatnie w ramach wolontariatu pracę lekarza kwalifikującego do szczepień.

Władze Gminy Poraj i Gminnego Ośrodka Zdrowia wyszły z inicjatywą podziękowania, w imieniu mieszkańców i pacjentów Ośrodka Zdrowia, doktor Iwony Dorobisz. Z tej okazji z rąk wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak i kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia Anety Sowińskiej, pani doktor otrzymała okolicznościowy grawer ton. Czytamy w nim m.in.: „Składam najserdeczniejsze podziękowania za bezinteresowne zaangażowanie, profesjonalną opiekę medyczną oraz za Pani wielkie serce i życzliwość okazywaną pacjentom Gminnego Ośrodka Zdrowia w Poraju, w związku z uczestniczeniem w akcji szczepień przeciwko COVID19. Pani fachowość i pełne zrozumienia indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz lekarska pasja i powołanie, z jakimi wykonuje Pani nieodpłatnie pomoc na rzecz mieszkańców Gminy Poraj, powinny stanowić wzór godny do naśladowania. Życzę Pani wielu sił i satysfakcji w życiu zawodowym oraz mnóstwa chwil radości w życiu osobistym” – czytamy w okolicznościowym adresie – „Dziękuję z całej mocy za Pani trud, troskę i oddanie dla mieszkańców Gminy Poraj, potrzebujących pomocy w tych trudnych, pandemicznych czasach”.

Odpowiadając na wręczone podziękowania, doktor Iwona Dorobisz mówiła m.in.: „Moja praca to forma odwdzięczenia się za bezinteresowną pomoc ze strony mieszkańców, której ja doświadczam na co dzień. Jestem mieszkanką Gminy Poraj od 12 lat. Gmina jest piękna, jest tutaj wszystko co mi potrzeba, by czuć się dobrze. Jest woda, jest Jura, są życzliwi ludzie. Są osoby, które potrafią również pomóc bezinteresownie. Moją wielką pasją są pszczoły. Nieodpłatnie pomagają mi swoją fachową wiedzą i doradztwem pszczelarze z gminy Poraj. Za co jestem im wdzięczna” – podsumowała.

Do podziękowań dla lekarki dołączył się również personel pielęgniarski i administracyjny Gminnego Ośrodka Zdrowia, wyrażając wdzięczność za bardzo dobrą współpracę.

Źródło: UG Poraj