Połączenie ulic 1 Maja i Krakowskiej w Częstochowie, wybrano wykonawcę budowy wiaduktu

Must read

W ostatnich dniach zostało ogłoszone rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego budowy ulic
1 Maja i Krakowskiej. W trakcie procesu przetargowego wpłynęły cztery propozycje. Najlepszą ofertę zgłosiła Firma Primost Południe z Będzina, proponując realizację zadania za 94 miliony 721 tysięcy złotych. Zdaniem władz Częstochowy ta ważna inwestycja drogowa pozwoli na zmniejszenie obciążenia ruchem centrum miasta (w tym Alei NMP oraz Alei Wolności), a także usprawni komunikację między intensywnie uczęszczanymi dzielnicami.

„Jest to kolejny projekt, na który czekają mieszkańcy, który pozwoli na lepsze połączenie dwóch obszarów miasta. Ma to kluczowe znaczenie dla nowoczesnego systemu komunikacyjnego Częstochowy. Co istotne, budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi nie spowoduje znaczących utrudnień w ruchu miejskim” – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W ramach przedsięwzięcia wykonawca będzie odpowiedzialny za budowę odcinka o długości 1,2 kilometra od ronda Mickiewicza do skrzyżowania ulic Krakowskiej
i ks. Wróblewskiego. Infrastruktura drogowa obejmie ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się kładka dla pieszych, zostanie wybudowany wiadukt drogowy nad torami kolejowymi. Inwestycja przewiduje także modernizację ronda Mickiewicza oraz skrzyżowania ulic Krakowskiej i ks. Wróblewskiego, a także montaż ekranów dźwiękochłonnych.

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły