POLICJA: Kierowca z Giebła Kolonii i Lgoty Murowanej z zatrzymanym prawem jazdy oraz mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych

Must read

Dwa zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty karne – to konsekwencje jazdy z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych i przypominamy o nowych wysokościach grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze.

W dniu 01 stycznia br. zaczął obowiązywać nowego taryfikator mandatów, dlatego wysokość grzywien nałożonych na piratów drogowych w następnym dniu była już wysoka. W niedzielny poranek policjanci z zawierciańskiej drogówki w miejscowości Giebło Kolonia zatrzymali do kontroli pojazd. Kierujący oplem 45- latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Około godziny 11:00 w Lgocie Murowanej zatrzymano kolejnego pirata drogowego. Tym razem 35-letni kierowca opla przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Prawa jazdy zostały zatrzymane. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1,5 tys. zł.

Apelujemy o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami!

Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto jednak zastanowić się nad innymi konsekwencjami, jakie może nieść za sobą szybka jazda!

Źródło: https://zawiercie.policja.gov.pl/

Foto: https://zawiercie.policja.gov.pl/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły