POLICJA: PODSUMOWANIE ROKU NA ŚLĄSKICH DROGACH

Must read

Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i mniej osób rannych niż w latach ubiegłych. Do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego regionu z całą pewnością przyczyniły się działania policjantów ruchu drogowego, którzy każdego dnia pilnują przestrzegania przepisów. Nie inaczej będzie w tym roku, gdzie z całą stanowczością reagować będą na osoby rażąco łamiące przepisy drogowe.

Każdego dnia na drogach naszego województwa nad bezpieczeństwem czuwa średnio ponad pół tysiąca policjantów ruchu drogowego. Liczby te, połączone z zaangażowaniem mundurowych, z roku na rok skutkują poprawą bezpieczeństwa.

W minionym roku odnotowaliśmy 2196 wypadków, w których zginęło 145 osób, a 2572 zostały ranne. To o 198 wypadków mniej niż w 2020 i 775 mniej niż w roku 2019. Aż o 44 ofiary śmiertelne mniej niż w 2020 i o 54 mniej niż w 2019, a także mniej osób rannych (2730 w 2020 i 3569 w 2019 roku). Niepokoić może liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku 7563 osoby wsiadły za kierownicę po pijanemu – to prawie 2 tysiące więcej zatrzymanych niż w roku 2020. Dla osób stwarzających realne zagrożenie w ruchu drogowym nie było, nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Do takich osób zaliczają się też kierujący przekraczający prędkość. W 2021 roku roku za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stróże prawa zatrzymali3028kierujących. Na niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze policjanci będą reagowali z całą stanowczością. Przypominamy zatem o obowiązującym od 1 stycznia nowym taryfikatorze.

Nie ustajemy w naszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zapewniamy, że w 2022 roku dołożymy wszelkich starań, aby znów był bezpieczniejszy niż w latach ubiegłych.

Źródło:https://slaska.policja.gov.pl/

Foto: https://slaska.policja.gov.pl/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły