Polscy siatkarze U-19 mistrzami świata

Must read

Reprezentanci Polski w siatkówce do lat 19 zdobyli tytuł mistrzów świata. W meczu finałowym nasi kadeci pokonali Bułgarię 3:0 (25:20, 25:19, 25:19). Siatkarze powtórzyli sukces z 2015 roku, kiedy w finale pokonali Argentynę 3:2.

Iran był organizatorem rozgrywek, gdzie Polacy rywalizowali początkowo w grupie A przeciwko: Nigerii, Indiom, Gwatemali i gospodarzom. Polacy wygrali w niej wszystkie pojedynki, nie tracą ani jednego seta. Kolejno Polacy w 1/8 finału pokonali Kolumbie 3:0, w 1/4 Niemców 3:0, w półfinale Iran 3:1 (tracąc w całym turnieju tylko tego jednego seta) i w finale Bułgarię 3:0. Mecz finałowy rozegrano w Teheranie. W meczu o brązowy medal Iran pokonał Rosję 3:2.

Polska: Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Kajetan Kubicki, Tytus Nowik,  Mateusz Kufka, Piotr Śliwka, Jakub Hawryluk (l), Damian Bliński, Kacper Ratajewski, Mateusz Nowak, Dominik Czerny, Jakub Olszewski.

Trener: Michał Bąkiewicz

II trener: Mateusz Grabda,