Prokuratura Okręgowa w Częstochowie: akt oskarżenia w sprawie oszustw metodą „na wnuczka”

Must read

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi P., dotyczący oszustw metodą „na wnuczka”, popełnionych w Gwoździanach (woj. śląskie), Chełmnie (woj. łódzkie), Inwałdzie (woj. małopolskie) i Dylewie (woj. warmińsko-mazurskie).

Wyłudzono pieniądze na rzekomą pomoc zięciowi

Jak ustalono, w październiku ubiegłego roku, do starszego małżeństwa, zamieszkałego w Gwoździanach, zatelefonował mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz Policji. Mężczyzna poinformował pokrzywdzonych, że ich zięć spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i pilnie potrzebuje pieniędzy na wyjaśnienie sprawy.

Następnie, do miejsca zamieszkania pokrzywdzonych, przybył podający się za kuriera mężczyzna, któremu przekazali oni pieniądze w kwocie 70 000 złotych i 1 500 euro. Osobą odbierającą pieniądze był mieszkaniec Częstochowy Rafał P., zatrudniony w jednej z firm budowlanych.

Wykryto kolejne oszustwa metodą „na wnuczka”

W toku dalszego postępowania stwierdzono, że Rafał P. dopuścił się także innych przestępstw, działając metodą „na wnuczka”. W październiku minionego roku, oskarżony wyłudził kwoty od 30 000 do 50 000 zł od pokrzywdzonych zamieszkałych na terenie woj. łódzkiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Rafał P. trafił do aresztu śledczego

Rafał P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Prokuratura kontynuuje postępowanie zmierzające do ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej pozostałych sprawców ww. czynów.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły