Przygotowania jurajskich rycerzy

0
512

2 października siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zainaugurują kolejny sezon w PlusLidze. Rywalem będzie doskonale znany zawierciańskim kibicom Ślepsk Malow Suwałki.

Zanim to jednak nastąpi, Jurajscy Rycerze muszą solidnie przygotować się do tych zmagań. Tym bardziej, że w zespole doszło do wielu roszad. W samym sztabie szkoleniowym Dominika Kwapisiewicza zastąpił Srdjan Popović. Z drużyną pożegnali się też Grzegorz Bociek, Krzysztof Andrzejewski, Patryk Czarnowski, Gjorgji Gjorgjiew, Garrett Muagututia, Marcin Kania i Flavio Gualberto, a Paweł Halaba trafił na wypożyczenie do Suwałk.

Transferowe ruchy w drugim kierunku? Na papierze imponujące: Facundo Conte (ostatnio z reprezentacją Argentyny brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich), Serb Uros Kovacević (MVP Mistrzostw Europy w 2019 roku), Miguel Tavares (reprezentant Portugalii), Dawid Konarski (mistrz świata z 2014 i 2018 roku), Michał Szalacha, Bartosz Makoś, Wiktor Rajsner i Miłosz Zniszczoł. Z wypożyczenia wrócił natomiast Dominik Depowski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Jak wyglądają przygotowania? O ile turniej PreZero Grand Prix PLS w Krakowie (odmiana siatkówki plażowej) można potraktować bardziej jako ciekawostkę, to już zgrupowanie w Czarnogórze (21-28 sierpnia) będzie ważnym elementem okresu przygotowawczego.

– Myślę, że wyjazd na zgrupowanie do Czarnogóry jest dobrym pomysłem. Rozmawiałem już o tym z prezesem Kryspinem Baranem w ubiegłym sezonie. Teraz reprezentacja Czarnogóry zakwalifikowała się do mistrzostw Europy i potrzebują dobrego sparingpartnera. My także potrzebujemy tego w tym okresie i będą dla nas bardzo dobrym przeciwnikiem – podkreśla trener Igor Kolaković. – Chcę także pokazać mój kraj zawodnikom, bo uważam, że to naprawdę przyjemne miejsce, aby kiedyś wrócili tam na wakacje. Czarnogórska federacja zapewni nam najlepsze warunki zarówno do treningów, jak i pod względem zakwaterowania – podsumowuje szkoleniowiec.

Gdy Jurajscy Rycerze wrócą już z Czarnogóry, to rozegrają jeszcze kilka sparingów i wystąpią w turnieju Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Foto: Aluron CMC Warta Zawiercie

Źródło: https://www.zawiercie.eu/