Regaty o Puchar Starosty Myszkowskiego

0
488

W dniach 26 – 27 czerwca na porajskim zalewie odbyły się regaty o Puchar Starosty Myszkowskiego

Yacht Club Zefir Drakkar po raz dziewiąty gościł zawodników z całej Polski a także z Republiki Czeskiej. Na starcie stanęło 120 zawodników startujących w klasie Optimist, Laser 4,7 oraz Laser Radial.

Nasz klub do regat zgłosił czterech zawodników; Sara Konkol -Optimist, Maciej Janicki-Optimist, Piotr Grabski Laser 4,7 i Maciej Brymora w klasie Laser Radial .

Pogoda, pomimo złych prognoz była na tyle dobra, że zapewniając dużo słońca i wiatr, pozwoliła rozegrać wyścigi. W sobotę rozegrano 5 startów w klasie laser i 4 starty w klasie optimist. Już pierwszego dnia zawodnicy z Zefira pokazali że nie będą oglądać pleców zawodników tylko będą walczyć o czołowe lokaty. W drugim dniu zabrakło wiatru i udało się rozegrać tylko jeden wyścig.

Maciej Janicki do końca walczył o 1 miejsce w najstarszej grupie tzw Radiali i pokazał że pomimo długiej przerwy w pływaniu potrafi walczyć z najlepszymi i w konsekwencji zajął pierwsze miejsce . Drugi nasz zawodnik Piotrek Grabski udowodnił że Zefir to dobra szkoła zajmując, tak jak nasz najlepszy Radialowiec- Maciej Brymora pierwsze miejsce w swojej klasie.

Sara Konkol i Maciek Janicki to nasi nowicjusze którzy dzielnie starali się utrzymać w wyścigach w konsekwencji zajmując 49 i 50 miejsce w klasie Optimist.

Podczas regat swoją obecnością zaszczycili Nas Pani Zdzisława Polak v-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego oraz Pan Mariusz Morawiec v-ce Starosta Powiatu Myszkowskiego, którzy wręczyli puchary Starosty Powiatu Myszkowskiego Pana Piotra Kołodziejczyka ( ufundowane z budżetu Powiatu Myszkowskiego ) oraz nagrody przygotowane przez głównego Sponsora Zawodów Tomasza Brymorę a także nagrodę specjalną – ufundowaną przez Seweryna Brymorę. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki od organizatora i szczęśliwi udali się na wakacje:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia